Menzil Cemaati 3’e bölündü… Büyük oğul vakıftan ayrıldı iddiası; Yeni vakıf, yayınevi ve televizyon kuruluyor

featured

Menzil Cemaati’nin şeyhi Abdülbaki Erol’un büyük oğlu Muhammed Saki Erol’un Semerkand Vakfı’ndan ayrıldığı; yeni vakıf, yayınevi ve televizyon kanalı kuracağı iddia edildi

Menzil Cemaati şeyhi Abdülbaki Erol’un vefatından sonra Erol’un 3 çocuğu da cemaatin başına geçmek istemiş, ortak karar alınamayınca 3’ü de ayrı camilerde devam etme kararı alınmıştı.

Menzil’deki cenaze töreninin ardından köy merkezinde açıklama yapan Erol’un büyük oğlu Muhammed Mübarek, cemaatin 3’e bölündüğüne işaret etmiş, “tövbe yetkisi”nin üç oğluna verildiğini, üç ismin köydeki üç ayrı camide irşat faaliyetlerini sürdüreceğini söylemişti.

Bu açıklamasıyla cemaatin üçe bölündüğüne işaret eden Muhammed Mübarek, bugüne kadar verilen “tövbelerin” ve “zikirlerin” iptal edildiğini ve “tümünün yenilenmesi gerektiğini” dile getirmiş, isteyen cemaat üyesinin istediği camiye bağlanacağını ifade etmişti.

Gazeteci Timur Soykan’ın BirGün’de yayımlanan haberine göre, Muhammed Saki Erol yeni yolunu çizdi. Cemaatin Semerkand Vakfı’ndan ayrıldığı söylendi. Serhendi isimli yeni bir vakıf kurulacak. Semerkand Yayınevi ve medya organlarına karşı da yeni yayınevi ve televizyon kanalı kuracağı öne sürüldü.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!