Meteoroloji’den 9 kent için ‘çok kuvvetli yağış’ uyarısı

featured

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Ege kıyıları, Muğla ve çevresi ile Trakya’ya yönelik kuvvetli ve çok kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, gece saatlerinden itibaren Çanakkale, Manisa, İzmir ve Aydın’ın batısı ile Balıkesir-Edremit Körfezi’nde gök gürültülü kuvvetli sağanak bekleniyor.

Meteoroloji'den 9 kent için ‘çok kuvvetli yağış’ uyarısı
FOTO: ARŞİV-URFA

Uyarıya göre Muğla çevrelerinde halen devam eden gök gürültülü sağanak yağışların, Muğla il merkezi ile güney ve doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Marmaris ilçesinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

Kırklareli il genelinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2), Edirne’nin doğusu ile Tekirdağ’ın iç kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Bu bölgelerde yaşayanlara sel, su baskını, yıldırım, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunma uyarısı da yapıldı.

İSTANBUL İÇİN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, saat 09.00’a kadar İstanbul çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!