Milletvekili Ferhat Nasıroğlu: Biz 2050 yılına kadar Batman’ın vizyonunu çiziyoruz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batman’da, Valilik ile belediye işbirliğiyle Proje Koordinasyon Merkezi açıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde açılan merkezde yerel, bölgesel ve uluslararası projeler değerlendirilecek.

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, az oturup, az konuşup çok iş yapan bir anlayışa sahip olduklarını belirterek, Batman’a güzel şeyler kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Durmadan yorulmadan Batman için çalıştıklarını anlatan Nasıroğlu, şehrin giriş ve çıkış yolları için çalışma başlattıklarını dile getirdi.

Batman Çayı Islah projesi kapsamında çalışmalara başlanıldığını anımsatan Nasıroğlu şunları söyledi.

“Batman Çayı ıslah projesi dedik. Hemen çalışmaları başlattık. Batman Sol Sahil projesi dedik. Geçen sene takipçisi olup sulamayı devreye aldık.  İluh deresinde yaşanan selden dolayı da projelerimizi hazırladık. İnşallah kısa sürede bu konuda da somut adımları devreye sokacağız. Etap etap projelerini hazırladığımız yerlerin de inşaatını başlatarak olası sel facialarının önüne geçeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Batman’ın ana sorunlarıyla ilgili iradelerini ortaya koyduklarının altını çizen Nasıroğlu, ” Projelerimizi aklın ve bilimin ışığında hazırlayıp hayata geçiriyoruz.  Bunlara gerektiği ödenekleri ve gerekli desteği de sağlıyoruz. Batman’ın yeni anlayışı, yeni vizyonu bu olacak. Cek cak olmayacak

Az konuşacağız, gidip yapıp vatandaşın hizmetine sunacağız.” Diye konuştu.

Nasıroğlu, hayata geçirdikleri projelerle toplumun her kesimine dokunduklarını ve   Batman’ı  iyi yerlere getirecek projelerin altına imza attıklarını vurgulayarak şöyle konuştu:

“Biz 2050 yılına kadar Batman’ın vizyonunu çiziyoruz.  Batman’ı nereye taşıyacağımızı, hedeflerimizi ve yapacaklarımızı  masaya yatırıp sonra da somut hale getirip projelendiriyoruz. Daha sonra da projeleri hayata geçirerek vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. ”

Büyükşehir olabilmenin önündeki en büyük etkenin birlikte ve planlı hareket etmek olduğunu belirten Nasıroğlu sözlerini şöyle tamamladı:

Planlı ve ortak akılla hareket etmeliyiz. Birlikte hareket etme kültürümüz olmalı. Aslında bu anlayış büyükşehir olmanın en önemli adımıdır. Bir kentte bütün kurumlar ortak bir paydada  buluşup bir araya gelebilirse, herkes aynı şekilde aynı yönde mücadele verip birbirinin sırtından yük alabiliyorsa o şehir artık büyükşehir olmuş demektir”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!