Milletvekili Ferhat Nasıroğlu: Rahmetli babam yeni nesile iyi bir gelecek hazırlamak için çalışıp proje üretirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batman’da Türkiye’nin en büyük sosyal sorumluluk projesi kapsamında örnek şahsiyetler, ilkokul düzeyindeki çocuklar tarafından canlandırıldı.

Necat Nasıroğlu İlkokulu’nda Türkiye’nin en büyük sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘Tarih Yazan Çocuklar’ projesi yapıldı.

Yapılan etkinlikte rahmetli Necat Nasıroğlu’nun hayatı da canlandırılırken projede yer alan 100 önemli şahsiyet arasında bulunan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübi, Sezai Karakoç, Nasrettin Hoca, Fatih Sultan Mehmet, Nene Hatun ve Aziz Sancar gibi bir çok önemli şahsiyetin hayatı da  canlandırıldı.

Program da çocuklar okudukları kahramanların karakterlerine bürünüp canlandırmalar yaparak hem öğrendiklerini sergiledi hem de eğlenceli vakit geçirdi.

Çocukların sanal ve sahte kahramanlar yerine tarihe mal olmuş değerli şahsiyetleri tanımaları ve milli bilinç kazanmaları amacıyla gerçekleştirilen projede konuşan Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, çocukların 100 türk büyüğünü resmettiği, şiirleştirdiği ve oyunlaştırdığı etkinliği anlamlı bulduğunu söyledi.

Nasıroğlu, “Bu binaları ve okulları yaparken güçlü karakterli ve inançlı nesillerin yetişmesini amaçladık. Bu nesil teknolojiyi iyi  kullanabilen, okumayı seven, arkadaşlarıyla ikili ilişkilerini güçlü tutan ve Batman’a değer katan bir nesil olmalı. ” şeklinde konuştu.

Rahmetli babasının hayattayken eğitime çok önem verdiğinin altını çizen Nasıroğlu, şöyle konuştu:

“Babam rahmetli okula gitmemiş. O yüzden okumaya çok önem verirdi. Babamız gibi bizde eğitime önem veriyoruz. Babamızın adını taşıyan bu okulda başarılı öğrencilerin yetişmesini istiyoruz. Geçtiğimiz günler de rahmetli babam Necat Nasıroğlu’nun ölümünün 6 yıl dönümüydü. O hayatında hep çalışma, üretme, istihdama katkıda bulunmak ve yeni nesile iyi bir gelecek hazırlamak için çalışıp projeler üretirdi.  Babam hayata geçirdiği tüm yatırımlarda çocuklarımızın ve  gençlerimizin kendilerini geliştirebilmeleri, sosyal becerilerini arttırmayı, donanımlı bireyler olarak büyümelerini sağlamayı hedeflerdi.”

Bir çok öğrencinin bu okullardan mezun olduğunu ve  rahmetli babasının verdiği burslarla okuduğunu aktaran Nasıroğlu, ” Bir insan hayatını ve felsefesini güzellikler üzerine kurgulayıp iyi bir intiba bırakarak bu dünyadan göçüp gidiyorsa ne mutlu bizlere.” Diye konuştu.

Nasıroğlu, tarihteki önemli figürleri ilkokul çağındaki çocuklara tanıtarak milli ve manevi bilinci güçlendirmeyi hedefleyen bu etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ise Tarih Yazan Çocuklar Projesinin önemine işaret ederek projelerin çocuklar için büyük öneme sahip olduğunu ifade etti.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!