Milletvekili Nasıroğlu: Biz başkasının taklitçisi olmayalım, kendimiz olalım

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batman Milletvekili  Ferhat Nasıroğlu’nun katılımıyla Tarım Sektörü Toplantısı yapıldı.

Milletvekili Nasıroğlu’nun yanı sıra, Batman İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şanverdi, Oda ve Kooperatif temsilcileri, besiciler, çiftçiler ile ilgili paydaşlar katılım sağladı.

Milletvekili Nasıroğlu yaptığı konuşmada kent olarak taklitçi değil taklit edilen bir şehir olmamız gerektiğini anlattı.

Güneydoğu’da, Doğu’da, belki Şark’ta genel hastalık nedir biliyor musunuz? Birisi bir şey yapsa, öteki ben de aynısını yapayım, diğeri bir şey yapınca, başka biri çıkıp ben de aynısını yapayım diyor.  Üç-beş kişi aynı işi yapınca beşimiz de batıyoruz. Niye? Çünkü kendimizi geliştirmiyoruz, araştırmıyoruz. Bizim araştırmamız, gelişmemiz başkasının yaptığı işi gözlemlemek, takip etmekten öteye gitmiyor. ‘O böyle yaptı, haydi ben de yapayım’ diyor. Bu durum Gaziantep’te de aynıdır, Diyarbakır’da, Van’da da aynıdır. Biri bir iş yaparsa, diğeri arkasından aynı işi yapıyor.

Günümüz teknolojisinin geliştiğini ve gelişen teknoloji de bilgiye ulaşımın kolay olduğunu ifade eden Nasıroğlu, şöyle konuştu:

“Günümüz teknoloji ile  ütün bilgilere ulaşabiliyorsun. Dolayısıyla gelin, biz bu konuda somut adımlar atalım. Ne yapılması gerektiği dile getirilebilir ama bunun bir tık üstüne, yani 2’nci, 3’üncü ligi de hedef alacak projeler ortaya koyalım. Bir toplantımızı onun üzerine kurgulayalım. Yani biz Batman’ı tarımda, tarım sanayisinde nereye getirmek istiyoruz? Hedefimiz ne? 10 yıl, 20 hatta 30 yıl sonrasının Batman’ında ne görmek istiyoruz? Bunlarla ilgili bir perspektif çizelim. Tarımda  hep ön planda olan çiftçilik kısmının biraz dışına çıkalım. Ekmek biçmek tabii ki son derece kutsaldır, o olmadan hiçbir şey olmuyor ama bunun yanında bir farkındalık olsun, Batman’a has bir şey olsun. Biz başkasının taklitçisi de olmayalım. Kendimiz olalım. Çevredekiler ‘ Batman bunu yaptı biz nasıl düşünemedik, bu adamlar bunu yaptı’ desinler. Yapamaz mıyız? Yaparız arkadaşlar.

Devletin vatandaşlara önemli teşvikler sunduğunu kaydeden Nasıroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bakın devletin böyle önemli yatırımlarda ciddi teşviki var. Bakınız yatırımlarla ilgili 100 milyar lira teşvik paketi açıklandı.  2 ile 3 milyar liralık bir tane yatırımı gelin Batman’a kazandıralım. Bu, fikirle başlar, hayalle başlar. Önce bir hayalini kuralım, ne yapalım diye bir düşünelim ve böyle bir proje ortaya çıksın”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!