Nasıroğlu: Dünyaya öncü olacak hale geleceğiz

featured

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde Necat Nasıroğlu Külliyesi Hatice Nasıroğlu Konferans salonunda Eğitim-İstihdam İlişkisini Güçlendirme Çalıştayı gerçekleştirildi.

Çalıştayda konuşan Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, teknolojinin önemini anlattı.

“Cumhuriyetimizin 100. Yılını yaşadığımız bu günlerde çağı yakalamak değil çağın önüne geçmek ve çağın gelişimini belirleyen olmak önem kazanmıştır.” diyen Nasıroğlu, bunun yolunun da  teknolojiden geçmekte olduğunu belirtti.

Nasıroğlu, “Toplumlar teknolojide ne kadar etkinse, teknolojiyi ne kadar verimli kullanıyorsa dünyada etkinliği de O derecede güçlü olmaktadır. Defalarca dile getirdiğim gibi artık gençliğimiz teknolojiyi kullanan değil teknolojiyi üreten, kullandığı uygulamaları kullanan değil o uygulamaların yazılımını yapan çağa öncü olan bir gençlik yetiştireceğiz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağın ötesine geçme hedefleri doğrultusunda Necat Nasıroğlu Bilim Merkezi’ni bir an önce faaliyete geçirmek için gece gündüz demeden var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Nasıroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eğitimimizin hem geleneklerine hem de örfüne sahip ve aynı zamanda gelecek vizyonu olan bir gençlik yetiştirerek Cumhuriyetimizin 100. Yılında dünyaya öncü olacak hale geleceğiz.”

Programa Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, kamu kurum müdürleri, STK temsilcileri, eğitim camiası ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!