Oduncu kentteki trafik kazalarını Meclis’e taşıdı

featured

DEM Parti Batman milletvekili Zeynep Oduncu, sürekli yaşanan kazalarla gündeme gelen Petrol City AVM yanındaki yol özelinde kentteki trafik ve ulaşım sorununu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na sordu.

Oduncu verdiği önergede, “Batman’da 23 Nisan 2024 tarihinde meydana gelen trafik kazasında Berfin Günenç (16), Elif Erpolat (15) ve Zelal Sevdi (15) isimli yurttaşlar ağır bir şekilde yaralanmış, Berfin Gönenç 7 Mayıs 2024’de hayatını kaybetmiştir. Kaza; bir alışveriş merkezinin önünde, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu ve trafik kazalarının sık yaşandığı bir bölgede gerçekleşmiştir. Daha önce de aynı bölgede birçok kaza yaşanmış, birçok yurttaşımız yaralanmış ve maalesef bazı yurttaşlarımız hayatlarını kaybetmişlerdir.

Bu mevkide gerçekleşen en büyük kazalardan biri de 2021 yılında yaşanmış, kazada çocuk arabasındaki 2 ve 3 yaşlarındaki çocuklarını kurtarmak için insan üstü bir çaba gösteren Songül Şengül isimli yurttaşımız yaşamını yitirmişti. Kazadan sonra bu mevkide bulunan yaya üst geçidine asansör yapılacağı dönemin il yöneticileri tarafından ifade edilmesine rağmen henüz bu yönlü bir çalışma yapılmamıştır. Bunun yerine kazadan sonra ilgili yere trafik lambası ve yaya geçidi yapılması tercih edilmiştir. Ancak gelinen noktada bu tedbirin kazaların önünü alamadığı acı bir şekilde ortaya çıkmıştır.” ifadelerine yer vererek konuya ilişkin sorularını sıraladı.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!