Oduncu’dan ‘Onkoloji Servisi’nin açılmasına yönelik açıklama

featured

Yeşil Sol Parti Milletvekili Zeynep Oduncu, iki gün önce Batman’da sağlık alanındaki yetersizliklere dikkat çekerek, bu yetersizliklere çözüm üretilmesi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya soru önergesi verdi.

Oduncu, verdiği soru önergesinde özellikle Batman’da kanser tedavisi gören yurttaşların Batman’da PET-CT cihazı olmamasından ötürü büyük mağduriyet yaşadıklarını dikkati çekmişti.

Oduncu’nun verdiği soru önergesinden sonra Batman Valiliği sayfasında açıklama yaparak, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi (OTTM) kurulacağını duyurdu. Merkezin hizmet binası temeli ise pazar günü atılacak. Merkez 10.08.2024 tarihinde tamamlanmış olacaktır, denildi.

Batman Valiliğinin bu açıklamasından sonra Milletvekili Oduncu, “Sağlık Bakanlığına verdiğimiz soru önergesinin ardından Valiliğin açıklaması ve bu alandaki eksikliğin giderileceğinin belirtilmesi olumlu bir geri dönüş olmuştur. Bu ekonomik krizde Batman’da kanser tedavisi gören yurttaşlarımız çevre illere giderek hem ekonomik hem de psikolojik olarak büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Onkoloji servisinin yapımı başladıktan sonra da bu konunun takipçisi olacağımızdan halkımızın hiç şüphesi olmasın.” dedi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!