Öğrenciler KYK yurtlarında kalmadıkları ayın ücretini de ödeyecekler

featured

Üniversitelerin açılış tarihlerindeki değişikliklerin ardından KYK yurtlarının da açılış tarihlerini güncelleyip güncellemeyeceği merak konusuydu. Üniversitelerin ardından KYK yurtları da açılış tarihlerini güncellediklerini duyurdular fakat yurtların yaptıkları duyurularda bir husus öğrencilerin ve kamuoyunun dikkatini çekti.

Açılış tarihlerini güncelleyen KYK yurtları ücretlerin ödenmesine ilişkin uygulamasında herhangi bir değişikliğe gitmedi.

15 Eylül’e dek ücret ödenmesi isteniyor

Yurtların yaptığı açıklamada 15 Eylül’e kadar ödenmesi gerektiği belirtilen ücretlerin dayanağı ise Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Hizmetleri Yönetmeliğinde yer alan ve daha önce de değiştirilen Madde 11/4… Sözkonusu yönetmelik maddesinde “Yurtlarda barınan öğrencilere, Eylül ayı yurt ücretlerini ödemeleri için 15 Eylül saat 23.00’e kadar süre verilir. Bu süre sonunda ödemelerini yapmayan öğrencilerin kayıtları silinir.” deniliyor.

Mevcut madde sonradan eklenmesinin yanı sıra daha önce değiştirilmişti fakat gelinen noktada öğrencilerin kalmadıkları ayın ücretlerini ödemeleri için kullanılıyor ve ‘’kurala’’ uymayan öğrenciler yurt kayıtlarını silmekle tehdit ediliyor.

 

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!