Öğrencilerden kütüphanenin bayram tatili boyunca kapalı kalmasına tepki

featured

Batman’da Kurban Bayramı boyunca kapalı kalacak olan kütüphanede çalışan öğrencilerden tepki geldi. Öğrenciler çalışma ortamlarının 9 gün boyunca ellerinden alınacağını belirtti.

Batman’da öğrencilerin çalışma alanı olarak mesken tuttuğu Batman Şehit Şenay Aybüke İl Halk Kütüphanesi’nde, KPSS Lisans ve DGS sınavları için çalışmaya gelen öğrenciler Kurban Bayramı nedeni ile kütüphanenin 9 gün boyunca kapalı kalmasına tepki gösterdi.

Öğrencilerden kütüphanenin bayram tatili boyunca kapalı kalmasına tepkiKonuya ilişkin gazetemize ulaşan çok sayıda öğrenci, “Bizlerin 23 Temmuz’da sınavı var. Büyük bir kısmımız çalışma alanı bulamadığından dolayı kütüphaneye gelip burada çalışmak zorunda kalıyor. Ancak bayramda burası 9 gün boyunca kapalı olacak ve bu bizim gibi büyük bir emek harcayan öğrenciler için büyük bir açık doğurmaktadır. Yetkililer  sınava kısa bir süre kalan bir dönemde, bizim bu hassasiyetimizi göz önünde bulundurup, kütüphaneyi açık tutmalılar.” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Kütüphanede YKS ve LGS sınavı sonrası, DGS ve KPSS sınavları için yaklaşık 250 öğrenci kütüphaneye çalışmak için gidiyor.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!