Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’nin temeli atıldı: Batmanlı hastalar artık Diyarbakır’a gitmek zorunda kalmayacak

featured

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in katılımıyla, Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi (OTTM) hizmet ek binası temel atma töreni gerçekleşti.

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’nin temeli atıldı. Temel atma törenine Vali Ekrem Canalp, Milletvekilleri Ferhat Nasıroğlu, Serkan Ramanlı, Ak Parti İl Başkanı Akif Gür, İl Sağlık Müdürü Semih Canpolat ve bazı kurum yöneticileri katıldı. İl Müftüsü Nihat Kök’ün okuduğu dua sonrası yöneticiler temel atma butonuna birlikte bastı.

Törende açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, “Yaklaşık 38 milyon TL’ye ihale edilen onkoloji merkezi yapım işi için yüklenici firmaya 364 gün süresi verildi. Binamız Eğitim ve Araştırma Hastanesi içerisinde bin 976 metre kare olmak üzere 7 yüz 60 metre kare oturma alanı ve 107 metre kare teknik kapalı alan olacak şekilde inşa edilecektir. Hizmet kapalı alanımız zemin kat, bodrum kat ve birinci kat olacak şekilde planlanmıştır. Kamu ve özel hastanelerimizdeki onkoloji kliniklerinde il içi ve il dışından hasta kitlesinin almakta olduğu tedavinin önemli bir kısmını PET\CT ve Linac cihazları oluşturmaktadır. OTM (Onkoloji Tanı Merkezi) binamızın tamamlanmasıyla bu eksiklik giderilerek özellikle Diyarbakır, Malatya ve Elazığ’a sevkin önüne geçilmiş olacak ve ilimize yakın olan Siirt, Mardin, Bitlis, Şırnak ve sınırlarımıza yakın olan Zaho, Duhok ve Erbil’e kadar bu hizmet verilecektir” dedi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!