Otomobil almayı düşünenler dikkat!

featured

Otomobil piyasasında durgunluk sona eriyor ve yakın gelecekte hareketlilik bekleniyor.

 Türkiye gazetesinin Kaan Zenginli’nin haberine göre, yüksek fiyatlar nedeniyle insanlar sıfır araçlar yerine ikinci el araçlara yöneliyorlar.

GENÇ ARAÇLARA OLAN TALEP ARTTI

Son zamanlarda, tipik olarak hızlı satılan modeller arasında yer alan 8-10 yaşındaki araçların yerine, 1-3 yaş arasındaki genç otomobillere olan talep arttı. Bu genç araçlar, düşük kilometrelerde ve neredeyse sıfır durumda oldukları için tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Örneğin, 1.2 milyon TL’lik bir sıfır otomobilin, 2 yaşında ve 30 bin kilometredeki ikinci el fiyatı genellikle 800 bin TL civarında. Bu önemli fiyat farkı, tüketicilerin genç araçlara ilgisini artırıyor.

DİZEL SEDANLAR VE ALMAN MARKALARI ÖNDE

Dizel sedan otomobillerin özellikle hızlı bir şekilde satıldığı vurgulanıyor. Alman markalarının bu alanda öne çıktığı ve aile araçlarının da hızla el değiştirdiği belirtiliyor.

Otomobil alımı veya satımı yapacak olanların, bu piyasa dinamiklerini göz önünde bulundurarak karar vermeleri önemli. İkinci el otomobil piyasasındaki fiyat artışlarının yıl sonuna kadar devam edeceği öngörüsü, bu süreçte dikkatli olmayı gerektiriyor.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!