Öz sağlık-iş sendikası Batman Şube başkanı Ahmet Altunç: “Sağlıkta şiddetin son hedefi bebek hasta oldu”

featured

Batman’da, bıçaklı bir saldırganın sağlık çalışanlarına yaşattığı korkunun ağır bedeli olmalıdır denildi. Batman Öz sağlık-iş sendikası Şube başkanı Ahmet Altunç, “kahraman üyemiz kendi canı pahasına acil servis’e yönelik saldırıyı engelledi” dedi

4 Mart 2023 günü Batman İluh Devlet Hastanesi Acil Servisinde hasta yakını tarafından, sağlık emekçisine bıçaklı saldırı gerçekleştirilmişti. Konuya dair Öz sağlık-iş sendikası Batman Şubesi basın açıklaması yaptı. Açıklamayı Şube başkanı Ahmet Altunç yaptı.

Altunç, şunları söyledi:

‘Sizlerin de yakından bildiği üzere önceki gün öğle saatlerinde İLUH Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne elinde bıçakla giren bir hasta yakını saldırgan, hedef gözetmeden elindeki kesici aletle önüne gelene saldırmış, bir güvenlik görevlisi arkadaşımız ile bir bebek hastamız yaralanmıştır.

Öncelikle bu menfur saldırıda yaralanan Sendikamız Üyesi Güvenlik Görevlisi Zakir Kılıç’a ve olayda yaralanan masum yavrumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Bir türlü yeterli tedbir alınmayan sağlıkta şiddet olaylarının geldiği vahim durum ortadadır.

Kendini bilmez, vandal bir hasta yakınının elindeki bıçakla hastane personeline ve o anda tedavi için Acil Servis’te bulunan hastalara, hasta yakınlarına yaşattığı dehşet bizleri derin endişeye ve üzüntüye sevk etmiştir.

Bugüne kadar sağlıkta şiddet olayları karşısında kendi can güvenliğimizden endişe ederken, bu şiddetin artık bebek-çocuk-genç yaşlı demeden hastalara da yönelmiş olması bu endişemizi ve can güvenliği kaygımızı daha da artırmıştır.

Elinde bıçakla Acil Servise dalan ve dehşet yaşatan saldırganı kendi canı pahasına engelleyen Üyemiz Güvenlik Görevlisi arkadaşımız Zakir Kılıç’a tüm sağlıkçılar ve hasta yakınları adına teşekkür ederiz.

Sağlık kurumlarında hastalara daha iyi hizmet verebilmek adına fedakârca görev yapan personelin can güvenliği başta olmak üzere, huzuru, sakin çalışma ortamı kalmamıştır.

Öz Sağlık-İş Sendikası olarak bugüne kadar sağlıkçıları hedef alan ancak bu yaşanan olayla hastaların da can güvenliğini tehlikeye sokan bu canilerin hak ettikleri cezaya çarptırılmasını istiyoruz.

Bu olayların artık sadece basit birer adli vaka şeklinde değerlendirilmemesi, sosyolojik vaka olarak değerlendirilerek tedbir alınması gerekmektedir.

Sağlık çalışanları olarak çağrımızdır:

Artık; şiddete maruz kalmak istemiyoruz.

Artık; evden çıkarken çoluk çocuğumuzla helalleşip, akşam eve dönüp dönmeyeceğimiz endişesini yaşamak istemiyoruz.

Artık; yetkililerin sağlıkta şiddet olayları karşısında gerçekten caydırıcı tedbirler alarak en başta bizleri can güvenliğimiz konusunda rahatlatmalarını bekliyoruz.”

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!