Özel Batman Hastanesi normal doğumu teşvik için harekete geçti: Ücretsiz doğum

featured

Sezaryenle doğum oranın en yüksek olduğu illerden biri olan Batman’da, normal doğumu teşvik için, Özel Batman Hastanesini kampanya düzenliyor. Hastanede doğum ücreti almama kararı aldıklarını belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ümmügülsüm Uçar, bundaki amaçlarının da normal doğumu teşvik etmek olduğunu söyledi.

Normal doğumun Sezaryenle doğuma oranla her yönüyle daha sağlıklı olduğunu belirten Dr. Uçar açıklamasında “Normal doğum yapan kadınların vücutlarında doğum sırasında ağrı kesici verilen kadınlara oranla daha fazla endorfin salgılanır. Bu da annelerin daha çabuk normal hayatına dönmesini sağlar. Aynı zamanda, normal doğum yapan kadınlarda sezaryen gibi diğer yöntemlerle doğum yapanlara oranla doğum sonrasında daha az ağrı şikayeti olduğu görülmektedir” dedi.

Özel Batman Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Ümmügülsüm Uçar, normal doğum yapan kadınlar çok daha avantajlı olduğunu belirtti. Uçar, normal doğumda ilaç kullanılmadığı için uyuşukluk hissi yaşamayan anneler uyanıklık durumunda bebeğin doğduğu andan itibaren onunla sıkı bir bağ kurma şansı yakalıyor” dedi

Normal doğum yapan kadınlarda sezaryen gibi diğer yöntemlerle doğum yapanlara oranla doğum sonrasında daha az ağrı şikayeti olduğu görülüyor diyen Uçar, sözlerini şöyle sürdürdü: Hastanemizde normal doğumu teşvik etmek amacıyla annelerimize bir müjdemiz var. Eylül ayı boyunca sigortası olan hastalardan normal doğum ücretini almamaya karar verdik.”

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!