‘Özgürlük Yürüyüşü’ Batman’daydı: Bizim bir kimliğimiz ve onurumuz var

featured

DEM Parti ve DBP’nin Kürt sorununun demokratik çözümü için siyasiler ve demokratik kitle örgütleri yöneticilerinin katılımıyla 12 gündür devam eden “Büyük Özgürlük Yürüyüşü”’ Batman’a geldi.

Yürüyüşçüler, kent girişindeki Kıra Dağı mevkisinde büyük bir coşku ile karşılandı. Milletvekili ve seçilmişlerden oluşan yürüyüşçüler Atatürk Parkı’ndan DEM Parti Batman İl Eş Başkanlığı’na kadar yürüdü.

'Özgürlük Yürüyüşü' Batman'daydı: Bizim bir kimliğimiz ve onurumuz var

Burada konuşan HDK Eşsözcüsü ve DEM Parti İstanbul Milletvekili Cengiz Çiçek, “Kürtlerin devrimcilerin bir hayali var. Kürt halkı kendi değerleri ile vardır, var olacaktır. Bu değer de Sayın Abdullah Öcalan’dır. Bu yürüyüş, Kürt soruna çözüm ve Sayın Abdullah Öcalan’a özgürlük içindir. 3 yıldır İmralı’dan haber alamıyoruz. Bu devletin bir hukuk devleti olduğunu söyleyenlere sesleniyoruz; bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Kürt halkı bu topraklarda adalet, kendi değerlerine saygılı olunmasına istiyor. Kürdistan’ın her yeri kayyım, toplu mezarlarla dolu. Yüzyıllık statükocu, inkarcı, asilamilasyonuculara sesleniyoruz. Bizim bir kimliğimiz ve onurumuz var. Dost ve düşman bilsin ki onurumuzdan vazgeçmeyeceğiz. Bu yürüyüş aynı zamanda bir özgürlük yürüyüşü. Her türlü inkarcı sistemi tarihin çöp sepetine gönderme yürüyüşüdür. Bu yürüyüş Batman’dan Kürt olup, Ankara’da kurt olanlara inat biz yaşamı uğruna ölecek kadar severiz diyen Kemal Pir, Hayri Durmuş’un yürüyüşüdür. Bu hakikat yürüyüşüdür. Sakine Cansız, Aysel Doğanların yürüyüşüdür. Bu yürüyüşe omuz ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!