Pervin Buldan’dan Merdan Yanardağ açıklaması: Mücadele edeceğiz

featured

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Ülkenin dört bir yanında insanlara tecrit uygulanıyor. Tecridin son bulması için elbette mücadele edeceğiz” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Van’da Kurban Bayramı programına katıldı. HDP Van il örgütü tarafından düzenlenen programa kentteki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldı.

‘KÜRTLERİN YOK SAYILDIĞI BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ’

HDP Van Milletvekili de olan Pervin Buldan, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bu ülkenin topraklarının barışa ihtiyaç duyduğu bir süreçten geçiyoruz. Her bayramın barışa ve özgürlüğe vesile olmasını diliyoruz. Fakat bayramları bayram tadında kutlayamıyoruz. Bir kez daha Kürtlerin yok sayıldığı, Kürtlere zülüm yapıldığı bir dönemden geçiyoruz.”

‘SEÇİMLER DEMOKRATİK BİR ORTAMDA YAPILMADI’

Mezopotamya Haber Ajansı’nın haberine göre, seçim sürecine değinen Buldan, “Biz bu ülkede bütün zorluklara rağmen mücadele ederken, başta Kürt halkı olmak üzere yok sayılan, ezilen bütün halkların barış ve özgürlükler içerisinde yaşamasını umut ederken, AKP-MHP ittifakının kazandığını söylemeyeceğiz. Bu seçimler demokratik bir ortamda yapılmadı, bu seçimler AKP’nin devletin bütün imkanlarını kullanarak zorla kazandığı bir seçim olarak tarihe geçti. Biz buradayız ve halkımızla birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. AKP iktidarının baskılarını, zorbalığını, inkarını bir kez daha yok etmek için buradayız. Seçimlerin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen AKP, aynı zihniyetle ülkeyi yönetmeye devam ediyor. Bu önümüzdeki 5 yılda da bu zihniyeti sürdürmeye devam edeceğinin göstergesidir” dedi.

BULDAN: TECRİTİN SON BULMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

PKK lideri Abdullah Öcalan’a yönelik açıklamaları sonrası gözaltına alınıp tutuklanan gazeteci Merdan Yanardağ ile ilgili açıklamalarda bulunan Buldan, “Baskı ve gözdağı vermek, korku imparatorluğunu oluşturmak bizi asla alıkoymayacaktır. Bir gazetecinin ‘bu ülkede tecrit var’ demesiyle gözaltına alınıp, tutuklanması bir kez daha bizlere tecridin ne kadar yaygın olduğunu göstermiştir. Sadece İmralı cezaevinde değil, ülkenin dört bir yanında insanlara tecrit uygulanıyor. Ama en ağırını Sayın Öcalan’a yaşatıyorlar. Biz bu ülkede tecridin son bulması için elbette mücadele edeceğiz. Bu ülkeyi AKP karanlığına teslim etmeyeceğiz. Bu böyle bilinmelidir. AKP hükümeti iktidarda olduğu sürece bizler mücadeleyi daha fazla büyütmeli ve savunmalıyız” ifadelerini kullandı.

‘MÜCADELEYE DESTEK VERİN’

“Mücadeleye destek verin” çağrısı yapan Buldan, şunları söyledi: “Bu ülkedeki hukuksuzlukları ve karanlığı elbette yeneceğiz. Bu ülkedeki karanlığı yeneceğimiz günler gelecektir. Halkımızın bayramını kutluyorum. Bayram boyunca ve sonrasında bütün ilçelerimizde halkımızla bir araya geleceğiz.”  (KAYNAK:DUVAR)Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!