Putin’den, ‘savaşı sürdürme’ mesajı

featured

Putin, Rusya’nın üst düzey yetkililerine ve siyasi önderlerine hitaben yaptığı konuşmada “Sizlere ülkemiz için zor ve kilit bir anda, dünyanın her yerinde köklü değişikliklerin yaşandığı bir dönemde sesleniyorum” dedi ve Ukrayna saldırısını “sistematik” olarak sürdürme sözü verdi.

Rusya-Ukrayna savaşının yıldönümüne 3 gün kala Rusya lideri Vladimir Putin Federal Meclis’te dikkat çeken sözlere yer verdi. Merakla beklenen konuşmasında oldukça sert çıkan Putin, “Savaşı Batı başlattı, biz durdurmak için her şeyi yaptık” sözlerine yer verdi. Putin, Batı’nın dünyanın pek çok bölgesinde kaos ve savaş tohumları ekerek ‘cini şişeden çıkardığını’ ifade etti.

Ukrayna’da yaşananları da değerlendiren Putin, “Ukrayna’ya ne kadar uzun menzilli silah sevk edilirse tehdidi sınırlarımızdan o kadar uzaklaştıracağız” sözlerine yer verdi.

Konuşmasında Putin, “Ukraya halkı, bu ülkeyi askeri, siyasi, ekonomik alanda fiilen işgal eden Kiev rejimi ile onun Batılı efendilerinin rehinesi haline geldi” açıklamasında bulundu.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!