Resul Baltacı’ya ‘resim’ cezası

featured

31 yıldır cezaevinde bulunan Resul Baltacı, torunları ve ailesi ile çektiği fotoğrafları, odada bulunan başka bir tutuklu ile göndermek istemesi sonucu, Baltacı’ya Düzce Çilimli cezaevi idaresi tarafından disiplin cezası verildi.

Düzce Çilimli T Tipi cezaevinde bulunan Resul Baltacı, Kurban Bayramı’nda ailesi ile gerçekleştirdiği açık görüş ziyaretinde çekilen fotoğrafları, odada bulunan başka bir tutuklu ile göndermek istemesi, cezaevi idaresi tarafından reddedilerek Baltacı’ya disiplin cezası verildi.

Konuya ilişkin Baltacı’nın aile üyeleri, “Yaşanan bu durum hukukun ne kadar ayaklar altına alındığını somut bir şekilde göstermektedir. Cezaevinden çıkan her şey zaten idare tarafından kontrol edilmektedir. Bir resimden neden bu kadar korkuyorlar anlamak zor, torunları ile çektiği resimler nedeniyle disiplin cezası almış.’ şeklinde yaşanan durumu ifade etti.

Resul Baltacı, 1992 yılında Batman’da gözaltına alınırken, müebbet cezasına çarptırıldı. Baltacı’nın önce koşullu salıverilme hakkı elinden alındı ancak mahkeme bu kararı bozdu. Mahkeme kararlarına rağmen Baltacı 31 yıldır cezaevinde tutuluyor.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!