Sahte avukattan sahte mahkeme kararıyla haber kaldırma girişimi

featured

Kendisini avukat olarak tanıtan Şahin Polatlı isimli kişinin, Halk TV’nin ardından Kısa Dalga’dan da bir haberi sahte mahkeme kararıyla kaldırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Kısa Dalga, kara para aklama suçlamasıyla tutuklanan Fedlan Kılıçaslan hakkında kendilerine gönderilen mahkeme kararının sahte çıktığını yazdı.

Buna göre söz konusu sahte mahkeme kararı, Kısa Dalga’nın aralık ayında yayımladığı “’Türkiye’nin Elon Musk’ı demişlerdi: Fedlan Kılıçaslan, kara parayı nasıl akladı?” başlıklı haberi için gönderildi. Haberde, iktidara yakın medyada “Yapay zekada devrim yapan Türk” diye övülen Fedlan Kılıçaslan’ın, 2019’da kurduğu şirket üzerinden milyonlarca lira kara para akladığı iddiasıyla tutuklanması anlatılıyordu. Gazeteci Bahadır Özgür’ün yaptığı araştırma sonucunda, Kılıçaslan’ın Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) sahte belge sunduğu, Türkiye’de kuyumcu olarak bilinse de asıl bağlantısının ise online bahis ve kumar olduğu ortaya çıkmıştı.

Kısa Dalga’nın e-posta adresine de bu haberle ilgili “Av. Şahin Polatlı” imzalı bir kaldırma talebi gönderildi. Kendisini avukat olarak tanıtan Polatlı, “Merhabalar, kisadalga.net sitesinde bulunan müvekkilim Fedlan Kılıçaslan adına yapılmış haber ile ilgili almış olduğumuz mahkeme kararı ektedir” ifadelerini kullandı; söz konusu habere ilişkin düzenlenen içerik engelleme ‘kararını’ gönderdi.

MAHKEME: BİZİM BÖYLE BİR KARARIMIZ YOK

Kararın resmi yollar yerine bir avukat tarafından mail ile gönderilmesi şüphe uyandırınca, Kısa Dalga’nın avukatı ‘kararı’ veren mahkemeye ulaştı. Mahkemede yapılan sorgulama sonucunda, böyle bir karar verilmediği, gönderilen ‘kararın’ sahte olduğu ortaya çıktı.

HALK TV’YE DE SAHTE ‘URFİ ÇETİNKAYA KARARI’ GÖNDERMİŞTİ

Şahin Polatlı, daha önce de kendisini avukat olarak tanıtarak haber kuruluşlarından haber kaldırtmaya çalışmıştı. Halk TV’de ocak ayında Seyhan Avşar imzasıyla yayımlanan, ‘Felçli’ lakaplı uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya’nın serbest kalması için adamlarının Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek ile temasa geçtiğine dair haber de Polatlı tarafından kaldırtılmaya çalışılmıştı. Yargı kaynakları, öyle bir kararın da hakimin de olmadığını açıklamışlardı. (Kısa Dalga)

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!