Sancar Batman mitinginde konuştu: Gelin irademizi ağacın altında buluşturalım

featured

Batman mitinginde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, halka çağrıda bulunarak, “Gelin irademizi Yeşil Sol Parti’nin ağacı altında buluşturalım. Meclise en güçlü şekilde gideceğiz” dedi.

Yeşil Sol Parti, Batman’da Kültür Mahallesi’nde bulunan 8 Mart Kadın Parkı’nda gerçekleştirdiği görkemli mitinginde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar konuştu.

Halkı selamlayarak konuşmasına başlayan Sancar, Batman’ın hazır olduğunu, 14 Mayıs’a 1 hafta kaldığını belirterek, “Batman 1 hafta sonrasına hazır, tek adam rejimini bitirmeye hazır, Batman demokratik dönüşümün yolunu Yeşil Sol ile açmaya hazır, var olun sağ olun. Biz sizinle gurur duyuyoruz siz olmasanız biz olmayız. Sizinle varız, desteğinizle varız, inancınızla varız. Siz var olun gençler, kadınlar yolumuzu açıyor, önümüzde yürüyor bizi başarıya götürüyor kadın ve gençlere ayrıca binlerce kez teşekkür ediyoruz. Biz sizinle binlerce kez gurur duyuyoruz” dedi.

Sancar Batman mitinginde konuştu: Gelin irademizi ağacın altında buluşturalım

‘NE DİZ ÇÖKTÜK NE DE BOYUN EĞDİK’

Sancar, şöyle devam etti: “Bu söz, bu slogan bugün bütün dünyada baskıya zulme karşı dünyada yankılanıyor burada yankılanıyor, Jin Jiyan Azadî diyoruz. Sevgili dostlar, kardeşlerim karşımızda bir ittifak var: AKP-MHP ve diğer küçük ortakları. Bu ittifak, karanlıklar ittifakıdır. Bu ittifak, yalan haram ve soygun ittifakıdır. Bu ittifak, kin, nefret, düşmanlık ittifakıdır. Onun karşısında bizim halklarla kurduğumuz ittifak var: Kürt halkının, o direniş mücadelesinin görkemli yürüyüşümüzün Türkiye halklarıyla kurduğu büyük ittifak var. En büyük ittifakımız halkımızla, en büyük gücümüz bizim birliğimizdir. Birliğimiz servetimizdir. Burada Kürt Özgürlük ve Demokrasi İttifakı’nı da bu birliği güçlendirmek için kurduk. Birliğimizi kaybettiğimiz anda, birliğimiz zayıfladığı anda yürüyüşümüzü engellemeleri kolay olur. Ama bugüne kadar her türlü baskıyı, her türlü zorbalığı denediler. Bizi yolumuzdan alıkoyamadılar. Ne diz çöktük ne boyun eğdik. Neden? Çünkü halkla iç içeyiz, çünkü birliğimiz güçlü.

Sancar Batman mitinginde konuştu: Gelin irademizi ağacın altında buluşturalım

‘PETROL, GAZ HEPSİ UYDURMA’

Evet, Batman yoksulluğun ne olduğunu biliyor. Bu AKP-MHP iktidarının yıllardır ülke kaynaklarını nasıl talan ettiğini ve bunun sonuçlarını Batman biliyor. Batman, Türkiye’deki 81 il içinde en yoksul 72’inci kent. Yani sondan 9’uncu sırada. Gençlerimiz işsiz. Burada emeğiyle geçinmeye çalışanlar, tekstil atölyelerinde çalışıyorlar, onlar da sefalet ücretlerine mahkum ediliyorlar. Batman’ın kaynakları var; ovaları, tarım arazileri, petrolü var ama bunların Batmanlılara bir faydası yok. Neden? Çünkü bu kaynakları iktidar sermayeye ve kendi yandaşlarına peşkeş çekiyor. O nedenle yoksul bırakıyor Batmanlıları. Her seçim dönemi Karadeniz’den gaz çıkarıyorlar, şimdi de ‘Gabar’dan, Andok’tan petrol çıktı’ diyorlar. Yahu petrol burada! Buradaki petrolün Batmanlılara ne faydası oldu? Buradaki halk zenginliklerden bir fayda sağlayabildiler mi? Hayır. O gaz, petrol hepsi seçim için uydurdukları hikayeler. Var olan zenginlikleri de kendilerine, yandaşlarına, sermayeye aktarıyorlar. O nedenle halk yoksul, gençler işsiz. Biz buna son vermeye geliyoruz, yoksulluğu, hırsızlığı, talanı sonlandırmaya geliyoruz. Yeşil Sol ile geliyoruz.

GENÇLERE SANDIK ÇAĞRISI 

Gençler, değişim sizin elinizdedir. Genç nüfusun en yoğun olduğu illerden biri Batman. Herkes ama herkes, bugününe sahip çıkmak ve geleceğini aydınlık üzerine kurmak için mutlaka her saniye, her dakika çalışmalıdır. Gençler! Kimse sandığa gitmemezlik etmesin. Sizler arkadaşlarınızla konuşun ikna edin, sandığa götürün ve mührü Yeşil Sol’un ağacının altına vurmalarını sağlayın.

Sancar Batman mitinginde konuştu: Gelin irademizi ağacın altında buluşturalım‘İRADEMİZİ AĞACIN ALTINDA BULUŞTURALIM’

Bu seçimlerde Yeşil Sol Parti’yi en güçlü şekilde meclise göndermenizi istiyoruz. Buradan Batman halkı Türkiye’nin dört bir yanına sesleniyor: Gelin irademizi Yeşil Sol Parti’nin ağacı altında buluşturalım. Meclise en güçlü şekilde gideceğiz. Niye istiyoruz bunu? Bu ülkeye demokrasiyi getirmek için, Kürt sorununa demokratik çözüm için, halkların eşit ve özgür bir biçimde barış içinde yaşadığı bir ülke kurmak için, emeğin hakkı için, adalet için. Bizler meclise en güçlü şekilde gitmeliyiz. 40 yıl sonra yine biz, yine kazanacağız. Yine biz, yine özgürlük, yine biz yine özgürlük.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!