Sel felaketinin faturası ağır oldu

featured

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, yaşanan sel felaketinin faturasının ağır olduğunu söyledi.

Batman’da gerçekleşen sel felaketinin büyüklüğü gün geçtikçe ortaya çıkıyor. Yaşanan sel felaketin can ve mal kayıplarının olması altyapı eksikliğinin yanı sıra çarpık kentleşme ve tedbirsizliğin de üstüne eklenmesi bu felaketinin büyüklüğünü göstermektedir.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, “Yaşadığımız sel felaketinden dolayı yine canlarımız yandı, işyerlerimiz ve evlerimiz zarar gördü. En büyük sorun altyapı yetersizliği ve çarpık kentleşmeyle beraber tedbirsiz yakalanmak olmuştur. Sel felaketi sonrasında işyerleri zarar gören esnaflarımızı ziyaret ederek acılarını paylaşarak yanlarında olduğumuzu ifade ettik. Bazı esnaflarımızın zararı maalesef oldukça fazla ve mağdur durumdalar. Esnaflarımızdan isteğimiz zararlarını ve hasarlarını kayıt altına almaları ve gerekli müdürlüklere bildirmeleridir. İlgili kurumlar sahalarda gerekli tespitleri yapmaktadır ama daha hızlı bir şekilde acil olarak yardımcı olunması gerekmektekini gözlemledik. Gerekli işlemlerin yapılması sonrasında KOSGEB’de esnafların zarar ve hasarlarına göre 1 Milyon TL’ye kadar faizsiz acil kredi desteği sunacaktır. Gördüğümüz manzara karşısında geçmişten günümüze devam eden altyapı sorunu ve çarpık kentleşmeye karşı acilen ciddi önlemler alınmalıdır. Doğal afet ve selin büyüklüğünün tahmin etmek elbette zor bir durumdur ama bir daha böyle musibetleri yaşamamak için gerekli tedbirler alınarak bunu en aza indirmek gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!