Selvi: DEM Parti Esenyurt ve Sultangazi’yi istiyor

featured

Hürriyet yazarı Selvi, DEM Parti’nin CHP’den İstanbul’da Esenyurt ve Sultangazi Belediyeleri’ni istediğini öne sürdü.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İstanbul’da yapılacak seçimlere dair yazısında DEM Parti’nin, destek karşılığında CHP’den Esenyurt ve Sultangazi belediye başkanlıklarını istediğini iddia etti.

Selvi, yazısında Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) CHP ile ittifak olarak İstanbul’da iki ilçeyi istediğini belirtti.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

“İster açık olsun ister gizli pazarlık DEM’in CHP’ye vereceği destek karşısında ilçe belediye başkanlığı istediği söyleniyor. Siyasi kulislerde konuşulduğuna göre; DEM’in sadece İstanbul’da değil, Ankara, İzmir, Aydın ve Antalya’da da ilçe belediye başkanlıkları talep ettiği ifade ediliyor.

Esenyurt ve Sultangazi

DEM’in Ekrem İmamoğlu’na destek karşılığında İstanbul’da iki belediye başkanlığı istediği konuşuluyor. Biri Esenyurt, diğeri Sultangazi. Ancak görüşmeler sonucunda sadece bir belediye başkanlığı verilir ise Esenyurt’u tercih edeceği ifade ediliyor.

DEM neden İstanbul başta olmak üzere bölgeye göre daha batıda yer alan Ankara, Antalya ve Adana’da belediye başkanlığı talep ediyor?

Çünkü DEM, Batı dünyasına sadece bir bölge partisi olmadığını, Türkiye’nin batısında da belediye başkanlıkları kazandığını göstermek istiyor.

Tabii bir de geçen seçimde taban tarafından eleştirildiği için bu kez bir şey almadan destek vermedik, ilçe belediyesini aldık demek istiyor.”

(Yazının tamamı için tıklayın)

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!