Seyfettin Göner: İşyeri ve ev kiraları düşürülmeli

featured

Batman ‘Kahveciler, Kıraathaneciler ve İnternetçiler Esnaf Odası’ Başkanı Seyfettin Göner, artan işyeri ve ev kiralarının düşürülmesini istedi.

Batman’da vatandaşın ev; esnafların ise yüksek kiralardan dolayı mağdur olduğunu belirten Batman ‘Kahveciler, Kıraathaneciler ve İnternetçiler Esnaf Odası’ Başkanı Seyfettin Göner, halkın dayanacak gücünün kalmadığını söyledi.

Başkan Göner yaptığı açıklaması şöyle:

Ekonomik ve sosyal etkileşimlerin çok hızlı yaşandığı, piyasaların iç ve dış faktörlerden sürekli etkilendiği günümüzde kimi gayrimenkul sahiplerinin kira akdi süresi boyunca sürekli kiracısını mağdur ederek, artırıma gidiyor. Buda kiracıları zor durumda bırakıyor. Yasal olarak hiç kimse sözleşme dışına çıkamaz. En fazla %25 artırım yapılabilecekken, konut ve işyeri sahipleri %100’ün üzerinden zam yapıyorlar. Her gün onlarca şikâyet alıyoruz. Esnaflarımız ciddi anlamda zarar etmektedir. Bir işyerinin gideri sadece kira değildir. Bunun çalışanı, suyu, elektriği, doğalgazı, interneti, vergisi, SGK’sı ve daha birçok gider kalemi bulunmaktadır. Yetkililerden ricamız, bu işe bir an önce el atmalarıdır. Yine ev ve işyeri sahipleri kiralarını genellikle vergi vermemek için elden alıyor. Buda vergi kaçırmaya gidiyor. Herkes kirasını sözleşme yaparak lütfen bankaya ‘Kira bedeli’ olarak yatırmalarını istiyoruzUygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!