Sıcaklıklar mevsim normallerinin üstüne çıkacak: Üç bölge için toz taşınımı uyarısı

featured

Yağışların çarşamba gününe kadar batı kesimlerinde yer yer etkili olması bekleniyor. Hafta genelinde sıcaklık değerleriyse mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Ege, İç Anadolu ve Batı Akdeniz için toz taşınımı uyarısı var.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) paylaştığı son verilere göre bu hafta yurdun batı kesimlerinde yağış görülecek. Sıcaklıkların da 2-6 derece arasında artması bekleniyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Pazartesi günü İstanbul başta olmak üzere Marmara’nın batısı, kıyı Ege ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde, salı günüyse Marmara Bölgesi ve Batı Karadeniz’in batısında sağanak yağış görülecek.

İstanbul ve İzmir’de yağış beklendiğini Ankara’daysa sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Başkentte pazartesi günü 22 derece olması beklenen sıcaklıklar çarşamba günü 32 dereceye yükselecek.

Toz taşınımı uyarısı

Bazı bölgelere toz taşınımı olabilecek.

Pazartesi günü Kıyı Ege’de, salı günü Ege Bölgesi, Batı Akdeniz’in batısında, çarşamba günüyse İç Anadolu Bölgesi ve Ege Bölgesi genelinde toz taşınımı olacak. MGM toz taşınımının sebep olabileceği hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı uyardı.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!