‘Siyasi cinayetler mertçeydi’ diyen Akşener’e DEM Parti’den tepki

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan ve Tülay Hatimoğulları, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Sinan Ateş cinayeti hakkında sarf ettiği, “Biz geçmişimizde siyasi cinayetlere şahit olduk ama mertçeydi” sözlerine tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçim çalışmaları için gittiği Sivas’ta Sinan Ateş cinayeti hakkında sarf ettiği, “Biz geçmişimizde siyasi cinayetlere şahit olduk ama mertçeydi” ifadelerini kullanmıştı.

Akşener’in sözlerine DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan ve Tülay Hatimoğulları’ndan ise tepki gecikmedi.

“Cinayetleri itiraf ediyorsunuz”

Bakırhan, yaptığı açıklamada “Cinayet ve katliam failleri, köy boşaltanlar suçlarını birer birer itiraf ediyor” derken devamında şunları kaydetti:

“Musa Anter, Mehmet sincar, Muhsin Melik, Hrant Dink ve daha adını sayamadığımız binlerce faili meçhulun namertçe olduğunu biliyorduk. Şimdi kendiniz itiraf ediyorsunuz. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında mücadele namertler ile onurlu barış mücadelesi yürütenler arasındadır. Üçüncü bir seçenek yoktur. Barış ve demokrasi mücadelesi yarattığınız karanlığa son verecek.”

“Mertlik buysa mertliğiniz batsın”

Tülay Hatimoğulları da yaptığı paylaşımda şunları söyledi.

“Mertlik buysa, mertliğiniz batsın! Kürt’ü, Alevi’yi, Ermeni’yi, sosyalisti, aydını katlederek Türkiye’yi karanlığa sürükleyenler, tarih ve toplum önünde mahkûm edilmiştir. Düşmanlığın bile ahlakı olur ama bu karanlık şahsiyetlerin namertliği dünyaya nam saldı. Bugün dillerinden dökülen katliamcı zihniyetin itirafıdır. Tetikçilerin de tetikçi sevicilerinin de vicdanlarımızdaki hükmünü hukuk önünde de sağlayana kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. And olsun ki, katliamcılara karşı barışı bu ülkeye hâkim kılacağız.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!