Son anket: ‘İmamoğlu, AK Partli tüm adaylara karşı kazanıyor’

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, karşısına çıkacak olası AK Partili adaylara göre yüzde kaç oy alacağının ölçüldüğü anket çalışması yapıldı. Ankete göre İmamoğlu seçimi yine kazanıyor.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, AKP’li olası adaylarla yarıştığı bir anketin sonuçlarını paylaştı.

Anket, İmamoğlu’nu İBB Başkanı seçildiği 2019’daki seçim sonucu neredeyse birebir bilen Aksoy Araştırma’ya yaptırıldı. Saymaz bugünkü yazısında, ankete ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“İBB, İmamoğlu’nun AK Partili adaylarla yarışması halinde ne kadar oy alacağını araştırdı. Aksoy Araştırma’nın yaptığı çalışmada İstanbullulara İmamoğlu ile eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın isimleri soruldu. İmamoğlu, tüm adaylar karşısında seçimi kazanıyor.

EN ÇOK BAYRAKTAR ZORLUYOR

İmamoğlu’nu en çok yüzde 46 oyla Bayraktar zorluyor. İmamoğlu, Bayraktar karşısında yüzde 54.1’e kadar düşüyor.

Ardından yüzde 42.3’le Kurum, yüzde 39.6 ile Türkmen, yüzde 39.5 ile Göksu, yüzde 38.7 ile Soylu ve yüzde 37.2 ile Yıldırım geliyor.

Son anket: 'İmamoğlu, AK Partli tüm adaylara karşı kazanıyor'

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!