‘Stokçuluğun önüne geçilmediği sürece fiyatlar yukarı yönlü olacaktır’

featured

Türkiye genelinde sıfır araç sıkıntısı sürerken, ikinci el araç piyasasında ise fiyatlarda korkunç rakamlar görülüyor. Bayilerde sıfır araç için uzun bir bekleme süreci gerekirken, ikinci el araç piyasasıda dalgalı günler geçiriyor.

Batman Auto Store Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gönkek, piyasada yaşanan dalgalanma haline ve araç bulunamaması sorununa ilişkin, “Sıfır araçlarda yaşanan tedarik sorununun devam etmesi ve stokçuluğun önüne geçilememesinden kaynaklı fiyatların devamlı yukarı doğru ilerlediğini görüyoruz. Mevcut durumda araç artık ihtiyaç olmaktan çıkıp tamamen yatırım amacıyla alınıp satılmaktadır. Online sitelerdeki fiyat serbestliği de araç fiyatlarının artmasında etkili olan sebeplerden” şeklinde ifade etti.

Döviz kurunun da araç satışlarında belirleyici bir faktör olduğunu belirten Batman Auto Store Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gönkek, “Döviz kurlarının bir türlü sabitlenmemesi ve hep yukarı doğru çıkması bir panik havası oluşturmakta bu panikte fiyatlara hep yukarı doğru bir etki yaratmaktadır. Piyasalardaki belirsizlikler devam ettiği sürece fiyatlar her şeyde olduğu gibi ikinci el araç piyasasında da artacaktır.” dedi.

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!