Tahliyesine 2 gün kalan Silivri Cezaevinde yaşamını yitiren Ferhan Yılmaz’ın adresine 14 bin TL yemek faturası gönderildi

featured

2022 yılının Nisan ayında Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan Batmanlı tutuklu Ferhan Yılmaz tahliyesine iki gün kalan yaşamı yitirdi. Ailesi çocuklarının cezaevi tarafından işkence ve kötü muamele yüzünden öldürüldüğünü iddia ederken, Ferhan Yılmaz’ın ikametgahına 14 bin TL yemek bedelli faturası tebliğ edilerek, 15 gün içerisinde ödenmesi istendi.

Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevinde 6 Nisan 2022 tarihinde gardiyanların işkencesi sonucu iddiasıyla yaşamını yitirdiği öne sürülen Ferhan Yılmaz’ın ikakametgahına 14 bin TL yemek bedelli faturası tebliğ edildi. Yılmaz’ın İstanbul’da kayıtlı olduğu ikametgaha dün tebligat gönderen Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığı, 3 yıllık tutukluluğunun yemek bedeli olarak kestiği faturanın 15 gün içinde ödenmesini istedi. Vergi dairesi, paranın belirtilen sürede ödenmemesi halinde haciz için mahkemeye başvuracaklarını bildirdi.
VİCDANISIZLIKTA SINIR TANINMIYOR! 
Yılmaz’ın ağabeyi Hikmet Yılmaz, kardeşini kanlı bir tabut ve vücudunda işkence izleriyle teslim aldığını belirterek, üstüne üstlük bir de para istenmesini vicdansızlık olarak ifade etti. Yılmaz, “Bildiğiniz gibi 10 ay önce 29 yaşındaki kardeşim Ferhan Yılmaz dövülerek öldürdüler, defalarca dile getirdik ama yöneticiler tarafından öyle bir şey yok dediler, görüntüler ortaya çıkınca işkenceden dolayı hayatını kaybettiği açık ve net belli oldu. Bizim ciğerimiz halen yanıyorken gözyaşımız durmuyorken kardeşime bir de cezaevinden mahkeme kararıyla para cezası geldi. Yazıklar olsun ve adalet isim olarak değil gerçekten vicdan olarak olsun.” (Fethi Balaman)

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!