Tatvan Belediye Başkanı Geylani, Sinan Aygül için bir daha özür diledi

featured

Gazeteci Sinan Aygül’ün ihale yolsuzlukları ile ilgili haberlerinin ardından Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin korumaları tarafından darp edilmesi nedeniyle Başkan Geylani bir kez daha özür diledi.

Daha önce Sinan Aygül’e “geçmiş olsun dileklerini” ileten Geylani saldırıyla ilgisi olmadığını belirtmişti. Sinan Aygül ise Mehmet Emin Geylani’yi suçlayarak azmettiricinin Geylani olduğunu öne sürmüştü.

Mehmet Emin Geylani bugün sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda üzgün olduğunu belirtti.

Geylani mesajında şunları söyledi:

“17 Haziran 2023 Cumartesi günü Tatvan ilçemizde Gazeteci Sinan AYGÜL’e dönük asla tasvip etmeyeceğimiz menfur bir saldırı gerçekleşmişti.

Saldırının belediyemiz başkanlık koruma birimi personelleri tarafından yapılmış olması bu olayda bizleri derinden üzen diğer bir husus olmuştur.

İlgili personellerle ilgili hem adli hem de idari soruşturma başlatılmış olup saldırganlar tutuklanmış, hukuki süreç ise devam etmektedir. Süreç sonucunda gerek saldırganların ve gerekse azmettirici ve dahli bulunanların hukuk önünde en ağır cezayı almaları en büyük temennimizdir.

Yaşanan saldırı da her ne kadar dahlim olmasa da, saldırıyı yapan kişilerin konumu bu olayda bizlere de sorumluluk yüklemektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; öncelikle belediye başkanı olarak, bir kez daha kamuoyu önünde gazeteci arkadaşımız Sinan AYGÜL’e yapılan bu saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Ayrıca yaşanan bu üzücü hadiseden dolayı Aygül’ün ailesi ve sevenleri başta olmak üzere akrabaları, Yoncabaşı (Şıkranıs) Köyü sakinleri ve tüm Tatvan halkından Tatvan Belediye Başkanı olarak üzüntülerimi tekrar belirtip özürlerimi diliyorum.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!