TOKİ, Batman’ın da aralarında olduğu 50 ilde 575 arsayı satışa çıkardı

featured

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı TOKİ, aralarında Batman, İstanbul, Ankara ve İzmir’in de yer aldığı 50 ilde 575 arsayı satışa çıkardı. Açık artırma usulü ile 4,5 ve 6 Nisan tarihlerinde satılacak arsaların muhammen bedelinin 6 milyar 118 milyon 378 bin TL olduğu belirtildi.

TOKİ’nin duyurusuna göre arsa satışının yapılacağı iller şöyle:

Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Batman, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van, Yozgat, Zonguldak.

Konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, akaryakıt istasyonu, depolama alanı, sosyal kültürel tesis, kreş, ve plansız niteliğindeki arsaların, yüzde 25 peşinat ve 48 ay vade ile satılacağı kaydedildi. Ayrıca, satılacak satıştaki arsaların KDV’den muaf olacağı belirtildi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!