Turgut Özal’ın evi satılınca PKK ile mücadele raporu bir sahaftan çıktı

featured
İstanbul Balmumcu’da bulunan Turgut Özal’a ait ev Ahmet Özal tarafından satıldı. Evdeki kağıtlar ve belgeler de hurdacıya verildi. İşte o hurdacının aldığı belgelerden 1993 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal’a sunulan ‘gizli’ ibareli PKK ile mücadele raporu bir sahaftan çıktı. Halk TV canlı yayınında bu önemli habere yer veren İsmail Küçükkaya, “Yılın önemli haberlerinden biri” dedi.

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’a sunulan ‘gizli’ ibareli PKK ile mücadele raporu bir sahafta bulundu. İddiaya göre Özal’ın evi satılınca evraklar hurdacıya gitti, bir sahaf da o belgeyi hurdacıdan aldı.

Bu haberi ilk bulup çıkaran 10 Haber’den Masum Gök oldu. Gök, sahafta gezerken eline geçen bir belgeyi haberleştirdi. Belge, Susurluk devlet çetesini de kuran ‘gizli’ damgalı bir belgeydi.

Aralık 1992’de hazırlanan rapor 1993 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal’a sunuluyor. Belgede, PKK’nin kuruluşu ve eylemleri aktarılarak, nasıl bir mücadele yöntemi uygulanması gerektiğine yer veriliyor.

Peki belge nasıl oldu da sahafın eline geçti? Bu yılın başında İstanbul Balmumcu’da bir ev satışa çıkarıldı. Evi satan Ahmet Özal’dı; yani belgenin sunulduğu Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu. Ahmet Özal konuyla ilgili Gök’e “Belgenin çıktığı Turgut Özal’ın İstanbul’daki evi. Bir süre önce sattık. Evde böyle belgeler olduğunu bilmiyorum. Çok ilginçmiş” dedi.

Ev satıldı. Evde bol miktarda kağıt ve kitap vardı. Bunları alsın diye de bir kağıt hurdacısıyla anlaşıldı. İşte sahaf Ahmet Bey’i arayan kağıt hurdacısı oydu. Turgut Özal’ın bir dönem ofis gibi de kullandığı anlaşılan evden çıkan belgelerin, kitapların neredeyse tamamı Özal’a aitti ve neredeyse hepsi kağıt hamuru olmak üzere hurdacıya gitti.

Habere Halk TV’deki programında da yer veren İsmail Küçükkaya, “Yılın önemli haberlerinden biri. Bu haberi gördüğümde çok etkilendim, uzun uzun düşündüm” dedi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!