Ukrayna’dan Türkiye ve BM’ye müzakere çağrısı

featured

Reuters’a konuşan Ukraynalı bir yetkili Kiev yönetiminin tahıl anlaşmasında müzakere için Türkiye ve Birleşmiş Milletler’le iletişime geçtiğini söyledi.

Ukrayna hükümetinden bir kaynak, Ukrayna’nın Birleşmiş Milletler (BM) ve Türkiye’ye tahıl koridoru anlaşmasını uzatma müzakerelerinin başlaması için çağrıda bulunduğunu, ancak herhangi bir yanıt alınmadığını söyledi.

İngiltere merkezli Reuters’a konuşan bir kaynak, “18 Mart çok yakında olduğu için bu sorunla ilgilenmeye başlamamızı talep eden bir mektup gönderdik, ancak şu ana kadar herhangi bir yanıt almadık” dedi.

18 MART’TA BİTİYOR

Ukrayna Yeniden İnşa Bakan Yardımcısı Yuriy Vaskov, Kiev’in tüm taraflardan anlaşmayı yenilemek için müzakerelere başlamalarını isteyeceğini ve Mykolaiv’deki limanları kapsayan bir anlaşmanın en az bir yıllık bir uzatma talebinde bulunacağını söylemişti.

Geçtiğimiz temmuz ayında BM ve Türkiye’nin aracılık ettiği Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması, tahılın Ukrayna’da bulunan üç limandan ihraç edilmesine izin verdi. Anlaşma kasım ayında uzatıldı ve bir uzatma kararlaştırılmadığı takdirde 18 Mart’ta sona erecek.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!