Uyarıları peş peşe sıraladı: Kuyumcu esnafından gram altın tahmini!

featured

Son günlerde düşüş gösteren altın piyasasına ilişkin kuyumcu esnafından uyarı ve tahmin geldi. Gram altın için konuşan Eskişehirli kuyumcu Emre Öztürk, “Bozdurmayı düşünenler varsa, kısa süre daha bekleyebilirler” dedi.

Birçok kişinin yatırım için güvenli limanı olan altında düşüş sürerken bu durumun geçici olduğu belirtiliyor

Piyasalardaki düşüşün bir alım fırsatı oluşturduğunu belirten kuyumcu esnafı, elindeki altını satmak isteyenleri ise bir süre beklemeleri konusunda uyardı.

“ALTINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK”

Altının önümüzdeki haftalardan itibaren yükseliş gösterme ihtimalinin yüksek olduğunu belirten kuyumcu Emre Öztürk, “Bu gerileme alım fırsatı doğuruyor çünkü yaz aylarına doğru altındaki yükseliş devam edecektir” dedi.

Altın fiyatlarındaki düşüşün alım fırsatı olduğunun altını çizen kuyumcu Emre Öztürk, “Gram altında özellikle geçen hafta rakamlar biraz daha üst seviyelerdeydi. Altının gram fiyatı yaklaşık olarak bin 150 seviyelerine tırmanmıştı. Bu hafta Fed başkanının faiz arttırma gibi bir düşüncesi olduğunu belirtmesiyle beraber özellikle Türkiye’de gram altın bin 110 seviyelerine kadar geriledi” ifadelerini kullandı.

“ALIM FIRSATI OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİZ”

Öztürk, “Bu gerileme alım fırsatı doğuruyor çünkü yaz aylarına doğru altındaki yükseliş devam edecektir. Müşterilerimize bu düşüşlerin bir alım fırsatı olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

“GRAM ALTIN BİN 155 TL’Yİ GÖRÜR”

Acil durumlar haricinde altın satmak için doğru zaman olmadığını belirten Öztürk, vatandaşları şu ifadelerle uyardı:

“Özellikle gram altında bin 135 ve bin 140 seviyeleri önemli. Bu seviyeler aşıldığında da çok rahat bin 150, bin 155’i tekrardan hızlı bir şekilde görebileceğimizi söyleyebiliriz. Şu anda altın için alım yapmayı düşünenler varsa aslında bu fiyatlar fırsat fiyatı diyebiliriz, alım yapabilirler. Bozdurmayı düşünenler varsa da eğer herhangi bir sıkıntıları yoksa kısa süre daha bekleyebilirler ve yükseldiğinde tekrardan onları nakit paraya dönüştürebilirler. Şu andaki fiyatlar tamamen bir alım fırsatı diyebiliriz. Özellikle çeyrek altın şu anda bin 845 seviyelerinde seyrediyor, Cumhuriyet altını da 7 bin 550 seviyelerinde seyrediyor, bu fırsat değerlendirilebilir. Önümüzdeki haftalarda altınlardaki yükseliş devam edecektir diye düşünüyorum.”

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!