Van’da 3. Uluslararası Üvercinka Tiyatro Festivali başladı

featured

Van’da bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Üvercinka Tiyatro Festivali,  tiyatro oyuncusu, oyun yazarı ve eleştirmen Ragıp Ertuğrul anısına düzenleniyor.

3. Uluslararası Üvercinka Tiyatro Festivalinde, 18 Eylül ile 27 Eylül tarihleri arasında Van’daki farklı mekanlarda gösterimi yapılacak 20’nin üzerinde oyun ve söyleşi, sergi ve atölyeler de yer alacak.

Üvercinka Kültür Sanat Merkezi yönetim kurulu başkanı Fatih Taşdemir, “Bu yıl 3. Uluslararası Üvercinka Tiyatro Festivali’ni geçen sene yitirdiğimiz usta oyuncu Ragıp Ertuğrul anısına düzenliyoruz. Festival kapsamındaki oyun, sergi, söyleşi ve atölyeler, Van Devlet Tiyatrosu, Bölge Sahnesi ve Üvercinka Kültür Sanat Merkezi, Van İl Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirileceğiz” dedi.

Van'da 3. Uluslararası Üvercinka Tiyatro Festivali başladı

Festival kapsamında Azerbaycan Devlet Pantomim Tiyatrosu Gogol’un ‘Palto’ oyunuyla, Gürcistan Tskhinvali Machabeli Theatre ‘Harika bir tiyatro’ oyunuyla, Irak Duhok Tiyatrosu ‘Şanogeriya Dino’ oyunuyla, İran Daylemun Tiyatrosu ‘Karava’ oyunuyla, İstanbul Devlet Tiyatrosu ‘Tongopera’ oyunuyla, Amed Şehir Tiyatrosu ‘Deq û Dolabên Scapien’ oyunuyla, Nazan Kesal; İranlı şair, yazar ve ressam Furuğ Ferruhzad’ın hayatını anlatan ‘Yaralarım Aşktandır’ oyunuyla, Ayşegül Yalçıner, Nazım Hikmet’in annesi Celile Hanım’ın hayatını anlatan ‘Celile’ oyunuyla, Osman Tarkan Akan; Sabahattin Ali’nin eserinden uyarlanan ‘Kürk Mantolu Madonna’ oyunuyla, Betül Arım, ‘Dışarıda Hiçbirşey Var’ oyunuyla, Beldem Şengül ‘Tuvaldeki Kadınlar ‘oyunuyla, Düşevi Oyuncuları ‘Sardunya Kokan Kadınlar’ oyunuyla, Müge Saut ‘Ten Rengi’ oyunuyla, Özge Arslan ise ‘Bernarda’ oyunuyla katılacak.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!