Van’da bir Japon gelin: Ryoko oldu ‘Ruken’

featured

Japonya’ya çalışmak için giden Adnan Çimen, orada tanışarak evlenme kararı aldığı Ryoko Şibahara ile Van’ın Erciş ilçesinde evlendi. Japon gelin Ryoko Şibahara Çimen, düğünde halay çekebilmek için çok pratik yaptığını belirtti

Japonya’nın Osaka şehrinden Van’a gelin gelen Ryoko, Kürtçe türküler eşliğinde eline kına yakılarak halay çekti. Damat Adnan Çimen, Ryoko ile Japonya’da tanıştığını söyleyerek “Eşimin özellikle babasına karşı bir endişem vardı. Evlilik kararı aldığımızı söyledik ve onları Türkiye’ye davet ettik. Geleceklerini düşünmemiştim ama geldiler” dedi.

Düğünden sonra Japon eşi ve ailesine Van Kedi Evini gezdiren Adnan Çimen, Ryoko ile Japonya’da tanıştığını ve üç yıllık bir arkadaşlığın ardından evlenmeye karar aldıklarını belirtti. Çimen, “Yemekhanede yemek yerken eşimle tanıştık. Üç yılın sonunda Ryoko’nun üniversitesi bitti ve evlenmeye karar verdik. Eşimin özellikle babasına karşı bir endişem vardı. Eşimle birlikte onun ailesine evlilik kararı aldığımızı söyledik ve onları Türkiye’ye davet ettik. Geleceklerini düşünmemiştim ama geldiler. Çok mutlu oldum. Kına gecesi yaptık, halay çektiler. Özellikle yemeklerimizden dolayı tedirgindim ama düşündüğüm gibi olmadı, yemeklerimizi de çok sevdiler” dedi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!