Van’da sahte bungalov evleriyle dolandırıcılık: Van Köşk Köy Bungalov evleri

featured

Van’da yaşayan bir kişinin, hiç var olmayan bungalov evleri varmış gibi yaparak tatil satışı yaptığı ve bu yolla birçok insanı dolandırdığı ortaya çıktı.

Van’da tatil yapmak isteyen bir Batmanlı, son zamanlarda birçok kişinin mağdur olduğu bir dolandırıcılık olayını yaşadı. Şehrin turistik potansiyelini fırsat bilen bir dolandırıcı, sosyal medya ve çeşitli internet siteleri üzerinden sahte bungalov evlerinin tanıtımını yaparak, insanlara hayali tatil paketleri sattı.

Dolandırıcı, çeşitli platformlarda lüks ve konforlu bungalov evlerinin fotoğraflarını paylaşarak, tatilcileri cazip fiyatlarla ikna etmeyi başardı. Tatilciler, kendilerine sunulan bu cazip tekliflere inanarak rezervasyon yapıp ödemelerini gerçekleştirdiler. Ancak, tatil için Van’a geldiklerinde karşılarında bungalov evleri yerine boş bir araziyle karşılaştı.

Van Köşk Köy Bungalov evleri diye tatile giden Batmanlı mağdur C.Ç, “Ancak, vardığımızda bize gösterilen yerin aslında hiç var olmadığını fark ettik. Hem zamanımızı hem de paramızı kaybettik” dedi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!