WhatsApp büyük bir derdi sonlandırıyor: Devrim gibi özellik geliyor

featured

WhatsApp çok konuşulacak bir yeniliğe daha imza atıyor. Yakında uygulama, hesabınız için size özel bir kullanıcı adı belirlemenize izin verecek. Peki bu özellik nasıl çalışacak?

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp’ın kullanıcı deneyimini daha da geliştirecek yeni özelliği ortaya çıktı. Buna göre kullanıcılar, hesaplarına bir kullanıcı adı belirleyebilecek ve bu ad aracılığıyla başkalarıyla iletişim kurabilecekler.

Bu yeni özellik, WhatsApp kullanıcılarına daha fazla gizlilik ve güvenlik sağlamayı hedefliyor. Artık, birisiyle numarasını paylaşmak istemeyen kullanıcılar, kendi tercih ettikleri bir kullanıcı adını profil bilgilerine ekleyebilecekler. Böylece, başkalarıyla sohbet etmek için sadece kullanıcı adlarını paylaşmaları yeterli olacak.

WHATSAPP’TA KULLANICI ADI DÖNEMİ

Numara paylaşmanın bazı durumlarda kişisel bilgilerin ifşa olmasına yol açabileceği düşünüldüğünde, kullanıcı adı belirlemek bu riski ortadan kaldıracak. Ayrıca, kullanıcı adları, iş veya ticari amaçlarla kullanılan hesapların daha profesyonel ve kolayca tanınabilir olmasına da yardımcı olacak.

WABetaInfo’nun haberine göre özellik şu anda geliştirme aşamasında bulunuyor. Genel kullanıma sunulduğunda ise WhatsApp ayarlarındaki Profil sekmesine giderek kullanıcı adı belirlenebilecek

Kullanıcı adı belirleme özelliği WhatsApp’ın ezeli rakiplerinden Telegram’da da bulunuyor. Telegram kullanıcıları belirledikleri username (kullanıcı adı) sayesinde başkalarıyla numaradan paylaşmadan konuşabiliyor. Ayrıca Telegram’ın arama kutusuna kullanıcı adını yazınca da hesaba ulaşılabiliyor.

BETA AŞAMASINA GEÇİLECEK

WhatsApp kullanıcı adları özelliğini henüz beta kullanıcıları için yayınlamadı. Ancak çok yakında Google Play Store veya iOS TestFlight aracılığıyla beta sürecinin başlaması bekleniyor. Beta süreci tamamlandığında ise özellik genel kullanıma açılacak ve tüm WhatsApp kullanıcıları rumuz belirleyebilecek.

WhatsApp son dönemde birçok yeniliğe imza attı. Kısa bir süre önce mesaj düzenleme özelliğini getirirken, mesajların daha gizli saklanmasını sağlayan sohbet kilidi işlevini de kullanıma açtı. Öte yandan Android uygulamasının arayüzünü de yenileyerek üst taraftaki sekme çubuğunu alt tarafa konumlandırdı.

KAYNAK: TGRTHABER

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!