X’ten Instagram ve Tiktok’a rakip olacak hamle

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Elon Musk’ın sosyal medya platformu X, kendisini doğrudan TikTok ve Instagram Reels karşısında konumlandıracak bir özelliği tanıtmaya hazırlanıyor. Kullanıcılara ilgi alanlarına göre uyarlanmış hem kısa hem de uzun videolardan oluşan bir akış sunulacak
X, kullanıcıların paylaştığı ve oluşturduğu video içeriklerini tek bir sekme altında düzenleyerek ön plana çıkarmayı hedefliyor. Bu özelliğin beta sürümünün bu yaz sonunda seçilmiş bir kullanıcı grubuna sunulması bekleniyor.

Söz konusu girişim, Elon Musk’ın Ekim 2022’de platformu satın almasından bu yana gerçekleşen vizyonunun bir parçası. Bu vizyona, bir zamanlar Twitter’a entegre edilen kısa biçimli video uygulaması olan Vine konseptinin yeniden canlandırılması da dahil.

TİKTOK’A ALTERNATİF

Nisan ayında Musk, 186 milyon takipçisine Vine’ın geri getirilip getirilmemesi konusunda bir anket yaptı ve neredeyse yüzde 70’i olumlu oy verdi. Zirve noktasında Vine, 200 milyon kullanıcıya sahipti ve Ice Bucket Challenge gibi viral trendlerle tanınıyordu. Popülerliğine rağmen Twitter, Vine’dan etkili bir şekilde para kazanamadı ve bu da 2017’de kapanmasına neden oldu.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!