Yemeksepeti Türkiye’den ‘çekilme’ açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yemeksepeti‘nin sahibi Delivery Hero SE, Tayvan ve Türkiye’deki teknoloji merkezlerini kapatacağını ve Berlin’deki genel merkezinde işten çıkarmalar yapacağını açıklamıştı. Firmadan Türkiye’deki faaliyetleri hakkında açıklama geldi.

Alman gıda dağıtım şirketi Delivery Hero SE, Tayvan ve Türkiye teknoloji merkezlerini kapatacağını duyurdu. Bu haberle beraber herkesin merak ettiği konu ise Yemeksepeti’nin Türkiye’deki faaliyetlerine devam edip etmeyeceği oldu. Yemeksepeti’nin Türkiye kararı belli oldu.

FİRMA TARAFINDAN AÇIKLAMA YAPILDI

Firmadan Türkiye’deki faaliyetleri hakkında bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “Delivery Hero, platformunda ve hızlı ticaret iş kolunda küresel ölçekte hizmet kalitesini ve verimliliği artırma, sürdürülebilir büyüme odağı uyarınca Tayvan ve Türkiye’deki teknoloji AR&GE merkezlerinin faaliyetlerini sonlandırma kararı aldığını duyurmuştur. Karar, Yemeksepeti operasyonları ya da insan kaynakları ile ilişkili değildir ve Yemeksepeti’nin faaliyetlerini etkilememektedir. Yemeksepeti, Türkiye’de hızlı ticaretin öncüsü olarak faaliyetlerine tüm hızıyla devam etmektedir.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!