Yerli Sığır Irkına Koruma Desteği

featured

TAGEM ile Batman Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin işbirliği ile Güney Anadolu Kırmızısı Sığırı Halk Elinde Koruma Projesi kapsamında Sason-Geçitli köyünde bilgilendirme ve eğitim çalışması yapıldı.

Batman’ın iklim ve fiziki şartlarına uyum sağlayan GAK (Güney Anadolu Kırmızısı) ırkının  neslinin devamı ve korunması amacı ile yürütülen bu proje kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Türkiye, dünyanın en önemli gen merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir, Bu kaynakların sürdürülebilirliği, gelecek nesiller için daha sağlıklı bir dünya için katkıda bulunacaktır.

         Temel olarak yukarıdaki amaçlarla TAGEM’in öncülüğünde başlatılan ve Batman Tarım Orman İl Müdürlüğü ile Batman Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Koordinatörlüğünde yürütülen Güney Anadolu Kırmızısı Sığırı Halk Elinde Koruma Projesi 2022 yılında uygulamaya konulmuştu. Projenin tüm aşamalarında her türlü katkı Batman Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği tarafından sunuldu. Batman Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanı Adnan GÜNDÜZ ve Başkanvekili Nimetullah DURMAZ’ın Birlik üyelerine verdikleri eğitim toplantısında proje ile ilgili koruma süreçleri, desteklemeler, yetiştiricilerin görevleri, hayvan yetiştiriciliği, refahı ve bakımı konularını içeren eğitim çalışması Sason İlçesi Geçitli Köyünde yapıldı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!