Yeşil Sol Partili gençlerden Batman’da şölen

featured

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Gençlik Meclisi Batman’da gençlik şöleni gerçekleştirdi.  Bahçelievler Mahallesinde bulunan seçim bürosu önünde gerçekleşen şölene  Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve kentin adayı Keskin Bayındır,   Zeynep Oduncu, Nurten Ertuğrul,  Ekrem Baran, TJA, Barış Anneleri Meclisi, HDP, DBP ve Yeşil Sol Örgütleri ve binlerce genç katıldı.

Gençler burada yaptıkları konuşmada hiçbir şart ve koşulda baskı ve zulüm politikalarına boyun eğmeyeceklerinin altını çizerek, seçime güçlü katılım çağrısında bulundu.

Çekilen halay ve atılan  “Batman seninle gurur duyuyor”  sloganı eşliğinde konuşan DBP Eşgenel Başkanı Keskin Bayındır, gençliğin öncü rolünü direniş tarihi boyunca sürekli gösterdiğini belirterek, bu seçimde ilk oyunu kullanacak olan gençlerin seçimin kaderini belirleyeceğini söyledi.

 

Bayındır’ın konuşmasının ardından gençler Koma Rîtmên Azad’ın söylediği şarkılar eşliğinde devam etti. Şölen yarın saat 14.00’da Hilal Mahallesinde bulunan Newroz Alanında başlayacak olan seçim konvoyuna katılım çağrısı ile son buldu.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!