Yunanistan’da seçim sonuçlandı

featured

Yunanistan’da koalisyonun kurulamaması üzerine yeniden yapılan seçimlerin galibi de Yeni Demokrasi lideri Kiryakos Miçotakis oldu.

Miçotakis, halkın refah seviyesini artırma sözü verirken SYRIZA ve PASOK meclise giren aşırı sağ partilere dikkati çekti.

Yunanistan’da dün yeniden yapılan genel seçimlerde parlamentoda çoğunluğu elde eden Yeni Demokrasi Partisi’nin Lideri Kiryakos Miçotakis seçmenlerine “refah seviyesini artırma” sözü verdi. Seçim zaferini kutlamak üzere parti binası önünde toplanan seçmenlerine seslenen Miçotakis, partisine gösterilen güven için teşekkür ederek “Asla mucize sözü vermiyorum ancak size ulusal sorumluluğuma, planlama, sadakat ve çok çalışmayla bağlı kalacağımı kesin bir dille söylüyorum” dedi. Yeni iktidar döneminde hedeflerinin yüksek olacağını belirten Miçotakis, maaşları artırıp sosyal adaleti sağlamak için çalışacağını ifade etti. Yeni Demokrasi lideri, “Yarından itibaren refah seviyesi daha yüksek, herkes için daha çok adalet olan bir vatan, daha güçlü bir Yunanistan için çalışmak üzere kolları tekrar sıvıyorum” diye konuştu.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!