• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Batman

11 yaşındaki çocuğu toplu istismar edip, kayalıktan attılar: 8 ay sonra tahliye edildiler

featured

Gazeteci Timur Soykan, Halk TV’de Kayda Geçsin programında istismar olayı anlattı. Hakkari’de yaşayan 11 yaşındaki Esra’nın üç kişinin tecavüzüne uğradığını kaydeden Soykan, 8 ay sonra zanlıların tahliye edildiğini söyledi. Öte yandan zanlıların avukatının  AK Parti Hakkari İl Başkanı olduğunu, daha sonra davanın vekaletini kızına verdiğini açıkladı.

Esra’ya köyden Nihat Yılmaz, Veysi Yılmaz ve Zahir Yılmaz’ın 11 yaşındaki tecavüz ettiğini ve yaralı bir şekilde akrabaları tarafından bulunduğunu söyleyen Soykan, “O bölgede aşiret gerçeğini bilirim. İddiaya göre bu kişiler Esra’ya bu kötülüğü yapan tecavüzü kayda aldıklarını ve birini söylerse yayınlayacaklarını ve onu öldüreceklerini söylüyor” dedi.

Hastaneye kaldırılan Esra’nın kendisini tedavi eden hemşireye durumu anlattığını ve daha sonra şikayetçi olduğunu anlatan Soykan, “Bu 3 kişi hakkında soruşturma başlatılıyor ve tutuklanıyorlar. HTS kayıtlarında da Esra ile bu şahısların iletişim kurulduğu ortaya çıkıyor. Baz sinyali de var. Adli Tıp kontrolünde tecavüz de tespit ediliyor. Ancak raporda, erkek DNA’sı olduğu ama kadın DNA’sı ile karıştığı için kimliğin belirsiz olduğu yazıyor. Raporda meni de bulunmasına rağmen bu belirsizlik nedeniyle bu tutuklular tahliye ediliyor. Çocuğu korumuyorsa bir yargı neden var. Bunlar tahliye edildikten 10 gün sonra Esra kendi öldürüyor. Bunun hiç mi sorumlusu yok? ” dedi.

Soykan, Esra’nın ölümün ardından bile köy meclisinin baskısının devam ettiğini söyledi. Esra’nın annesinin de bu olaylar sonucunda beyin kanaması nedeniyle öldüğünü söyleyen Soykan, babanın diğer çocuklarını korumak için şikayetini geri aldığı öğrenildi. Soykan, annenin “Sizin IŞİD’ten farkınız yok” diyerek yolda gördüğü tecavüzcülerin yakasına yapıştığını, bu olaydan bir ay sonra da beyin kanaması geçirerek hayatını kaybettiğini belirtti.

Soykan şöyle anlattı:

“Esra’yı “sana acil bir şey söylememiz lazım, akşam ahıra gel” diyerek kandırıyorlar. Esra akşam ahıra gittiğinde Esra’yı kaçırıp şiddet uygulayıp, tecavüz ediyorlar. Tecavüzcüler, tecavüz ettikleri anları kayıt altına alıyor. Esra’yı da birine söylerse kaydı yaymakla ve öldürmekle tehdit ediyorlar… Tecavüzcüler, Esra’yı kayalıklardan aşağı atıyorlar. Oradan geçen arıcılar (biri kuzeni) Esra’yı bulup hastaneye götürüyor. Esra olayı hastanede bir hemşireye anlatıyor, deliller toplanıyor. Bu 3 tecavüzcü tutuklanıyor.

Deliller:
– Esra’nın paramparça olmuş kıyafetleri
– Esra’yı sabah bulan arıcılar ve kuzeni
– Hastanede olayları anlattığı Ayşe hemşire
– HTS kayıtları (telefon sinyalleri)
– Baz istasyonu kayıtları (konum sinyalleri)
– Adli Tıp kontrolünde tecavüz ve meni bulgusu
– ESRA’NIN BEYANI

Tutuklanan 3 tecavüzcü 8 ay sonra adli tıp raporuyla “SERBEST” bırakılıyor. Gerekçe: – Adli Tıp Raporu’na göre tecavüz ve meni var fakat rapora “erkek DNA’sı kadın DNA’sına karıştığı için kimlik tespit edemiyoruz” yazılıyor ve serbest kalıyorlar.

Bunun üzerine zanlıların avukatının AKP il başkanı olduğu ortaya çıkıyor… Esra artık aramızda değil, tecavüzcüler serbest bırakıldıktan 10 gün sonra intihar etti…”

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!