5. etap özgürlük bulvarı vizyon projesi’nin lansmanı gerçekleştirildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batman Belediyesi, Ahmed Arif Vizyon Bulvar Projesi’nin devamı olarak planlanan Özgürlük Bulvarı 5. Etap Vizyon Bulvar Projesi’nin lansmanı Vali Ekrem Canalp’in öncülüğünde gerçekleştirildi. 

Vali Canalp, Batman Belediyesi’nin şu ana kadar 90 projeyi tamamladığını, 65 projenin hâlâ devam ettiğini ve 38 yeni projenin planlama aşamasında olduğunu belirtti. 5. Etap Özgürlük Bulvarı Vizyon Projesi, Ahmet Arif ve Barış Bulvarlarına devam niteliğinde olup, kent giriş güzergahına estetik bir katkı sağlayacak ve ana arterlere bağlanan 2 bin 900 metre uzunluğundaki bu yol ile merkezi noktalardaki trafik sirkülasyon problemlerine çözüm getirecek.

Proje kapsamında, 1970’lerde döşenen ve sürekli arızalan 2 bin 500 metre uzunluğundaki DN500 çapındaki asbestli içme suyu boruları, HDPE borular ile değiştirilecek. Ayrıca, bin 700 metre uzunluğunda DN1000 çapında yağmur suyu şebekesi ve mazgallar inşa edilecek. Proje içinde 4 kavşak, sinyalizasyon sistemleri, 2 kavşakta havuz fıskiye sistemi, bin 200 yeni ağaç, yeşillendirme çalışmaları, 360 yeni led aydınlatma direği, 50 bin metrekare yol asfaltlama, 23 bin metrekare kaldırımın bazalt taşı ile döşenmesi ve 20 bin metre bazalt bordür yapımı planlanıyor.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!