Aday adaylığı başvurularının sürdüğü HEDEP: Adayları halk belirleyecek

featured

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Batman Seçim kabul komisyonu çalışmalarını sürdürürken, ‘Yeniden Hedep, Yeniden Batman’ sloganı ile yerel seçimlere hazırlanırken, aday adayları başvurularını yapmayı sürdürüyor.

Aday adaylığı başvurularının sürdüğü HEDEP: Adayları halk belirleyecekHEDEP Seçim Komisyonu olarak başvuruları almaya devam ettiklerini bildiren Kadri Tekin yoğun başvuruların olduğu ve bu anlamda sahiplenmenin değerli olduğunu aktardı. Şu ana kadar gerek belediye eş başkanlığı, ilçe belediyeleri eş başkanlıkları, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliği için yoğun başvuruların ve mesainin olduğunu belirten Tekin, “Bu başvurular partimize güç katıyor ve önümüzdeki süreci güçlü kılmak anlamında güçlü yönetimler ve adayların öne çıkması adına umut vericidir.Bu anlamda halkımızın partileri etrafında kenetlenmesi ve aday adayı olması çağrımızı yineliyoruz. Partimiz her süreci örgütlülük esasıyla aşmasını bilmiştir. Bunu da halkımızın öncülüğünde gerçekleştirmiştir. Bu anlamda yerel seçimler de önemli bir eşik olması itibarıyla önemlidir. Kayyım sistemine karşı halkın kendini yöneteceği bir sistem anlayışımız var ve bunu önümüzdeki yerel seçimlerde de ortaya koyacağız. Bizler onyıllardır süren bir mücadelenin temsilcileriyiz. Kayyım sistemini de, rantı da, talanı da bitireceğiz ve onun yerine demokratik, ekolojik ve kadın özgürlükçü paradigmamızı esas alan bir belediyecilik anlayışını Batmanda yerine getireceğiz. Bunun için halkın sahiplenmesi değerlidir.
Son seçimlerde yapılanın aksine başvuru süreci sona erdikten sonra aday adayları halka sunulacak ve Batman halkı kendi adaylarını belirleyecek.” dedi.

HEDEP’te başvurular 09.12.2023 tarihine kadar devam edecek.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!