AK Parti Batman Milletvekili adayları kahvaltı etkinliğinde gazetecilerle bir araya geldi

featured

AK Parti Batman Milletvekili adayı Ferhat Nasıroğlu, İl başkanı Akif Gür ve milletvekili adayları kahvaltı etkinliğinde gazetecilerle bir araya geldi.

Seçim değerlendirmesinin yapıldığı toplantı da İl Başkanı Akif Gür, milletvekili adaylarını tanıttı.

Basın mensuplarının yoğun katılımı ile sohbet havasında geçen toplantı da konuşan Milletvekili adayı Ferhat Nasıroğlu, seçim sürecinde yoğun çalışma içerisinde olan gazetecilere teşekkür ederek sözlerine başladı.

Amacının memlekete ve insanlara hizmet etmek olduğunu belirten Nasıroğlu, işsiz insanlara istihdam alanı oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti

” Bizim en güçlü olduğumuz  alan istihdamdır.” Diyen Nasıroğlu, şunları kaydetti:

“Biz bir şeyi programımıza koyduğumuzda ona inanarak o maddeyi gerçekleştirmeye çalışırız. Uçuk kaçık projelerimiz yok. Vaatlerimiz yere basan ve Batman’ın en temel sorunlarına cevap veren maddelerdir. Batman’ın temel sorunlarını tespit ettik ve adım adım çözeceğiz.Bu iddia ile yola çıktık ve çözeceğimize de inanıyoruz.”

Gerçekleştirmek istediği en büyük hayallerinden birinin üç tane OSB alanı kurmak olduğunu belirten Nasıroğlu,  “Benin en büyük vaatlerimden biri üç tane OSB kurmak. Bunu arkadaşlarımızla beraber istişare ettik ve ziyaretlerde bulunduk. 40 bin kişiye istihdam sağlayacağız.” Diye konuştu.

“YATIRIM YAPMAK İSTEYENLERE KIRMIZI HALI SERECEĞİZ, YETERKİ YATIRIM YAPSINLAR”

Sanayinin kalbinin attığı Organize Sanayi Bölgesinde büyük yatırım talebiyle karşı karşıya kaldıklarını ve  birçok OSB’de yatırım yapacak yerin  kalmadığının altını çizen Nasıroğlu, şöyle konuştu:

” Benim en çok zoruma giden ve üzen şey Organize Sanayi Bölgesi’ne gittiğimde oradaki iş insanlarının bana hitaben ” Yatırım yapmak istiyoruz ama yer yok” demesidir. Yatırım yapmak isteyip de yer bulamayan iş insanlarının bu söylemi beni çok yaralıyor ve üzüyor. Bir iş insanına yer bulamıyorsak bu bizim büyük bir eskiğimizdir. Biz yatırımcıya kırmızı halı sereceğiz ve onların sorunlarını çözeceğiz. Yeterki yatırım yapsınlar. Memlekete yatırımın iki boyutu var. Bir tanesi büyük yatırımları buraya getirebilmek. Hedeflerimiz büyük olacak. Yeni OSB alanlarını donatabilirsek Batman üretimin merkezi olur. 2000’li yıllar da Gaziantep, Konya ve Kayseri bunu çok iyi yönetti ve bu şehirler iyi yerlere geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  Gabar’da günlük 100 bin varil üretim kapasiteye sahip petrol bulduk müjdesini de değerlendiren Nasıroğlu “son yıllarda enerji  alanında dışa bağımlılığık azaldı. Türkiye Yüzyılı işte bu müjdesinin adı, azmin sembolüdür.” Diye konuştu.

Nasıroğlu “Bizim Türkiye Yüzyılı diye bir hedefimiz var. Bu yüzyıl Türkiye’nin yüzyılı ve Batman’ın yüzyılı olacak. Hatta sayın Cumhurbaşkanımız bunu tasdikleyecek bir müjde açıkladı. Türkiye Petrolleri tarihin en büyük rezervlerinden birine ulaştı. Cudi, Gabar’da günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol rezervi keşfedildi. Bu petrol rezervi çok yüksek kaliteye sahip. Bu neyi getirecek? Yeni yatırımlar ve istihdam alanlarını beraberinde getirecek. Biz eğer bu rüzgarla beraber Batman’a yeni istihdam alanı, yeni yatırımları getirebilirsek işsizlik sorununu da çözmüş oluruz.  Yeni atılacak bu adımda yer almamız lazım.  Batman’ı petrolün başkenti yapan Türkiye Petrolleri’dir. Bu keşfedilen yeni rezerv Batman için yeni bir milat.

“PETROKİMYA ALANINDA BATMAN’A BİR TESİS KURMAMIZ LAZIM”

Sanayinin kalbinin petrokimya sektöründe attığını ifade eden Nasıroğlu, “Bizim bu süreci iyi değerlendirmemiz lazım  ve iş insanları olarak bir araya gelip petrokimya alanında Batman’da bir tesis kurmamız gerekiyor. Bu son derece katma değeri yüksek ve kıymetli bir alandır. İkinci bir husus da teknolojidir. Bizim Batman’a istihdamın yanı sıra katma değeri yüksek başka alanlar da bulmamız lazım. Buda teknolojidir. Biz teknolojiyi gençlerimizle beraber yeni bir alan olarak belirledik ve  ilk adımı da attık. Eski devlet hastanesini yıktık ve oraya Necat Nasıroğlu vakfı olarak bilim merkezini kuruyoruz. Batman Üniversitesi’nde de Teknokent projesini devreye koyduk. En büyük hayallerimden biri de bilgisayar yada telefonun tuşuna basan bir gençlikten ziyade o programları ve aplikasyonları yapabilen bir gençlik. Bu son derece önemli. En büyük sermaye de insan beynidir. Kimsenin hayal edemediğini hayal eden bir gençlik “

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!