Amasya’dan Türkiye derecesi ile döndüler

featured

Amasya ilinde yapılan Ferhat ile Şirin Türkiye Oryantiring şampiyonasında Batman Gençlik Spor Karması Türkiye dereceleriyle döndü.

Ferhat ile Şirin U14 Türkiye Oryantiring Şampiyonası Yarışması 10-12 Haziran 2023 tarihleri arasında Amasya ilinde düzenlendi.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 3 GÜN SÜRDÜ

3 gün süren şampiyonada Batman GSM İl Karması Sporcularından birinci günkü yarışmada E14 B kategorisinde Abdullah Aydın Türkiye beşincisi oldu. 2. Ve 3. günlerde yapılan yarışmalarda ise E8 kategorisinde Ömer Sefa Ökten Türkiye 3.cüsü, K14 B kategorisinde Asel Yalçın Türkiye beşincisi ve E10 B kategorisinde ise Hüseyin Keskin Türkiye 5.si oldu. 3. Günün sonunda yapılan Sürat yarışmasında E14 B kategorisinde Murat Serhat Tarım’da Türkiye 4.cüsü olmayı başardı. K12 B Kategorisinde Buğlem Özlük finalde Türkiye ikincisi oldu. Batman Oryantiring İl Temsilcisi Recep Evcil, desteklerinden dolayı Gençlik Spor İl Müdürü Mehmet Safi Özperk’e, Spor Şube Müdürü Burak Eren’e ve emeği geçenlere teşekkür etti. İl Temsilcisi Evcil; “Oryantiring sporu her geçen gün hızla gelişen bir branş. Bizde elimizden geldiğince bu branşımızı yaymaya çalışıyoruz. Amasya ilinden birçok Türkiye derecesiyle dönmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!