AP Türkiye Raportörü’nden Demirtaş kararına Mehmet Şimşek’li tepki

featured

Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Amor, Selahattin Demirtaş‘a 42 yıllık hapis cezasına tepki gösterdi. Amor “Adaletin sürekli sorgulandığı bir ortama hiçbir şirket tam olarak güvenemez” dedi.

Kobani Davası’nda HDP’li siyasetçiler Selahattin Demirtaş’a 42 yıl, Figen Yüksekdağ’a 32 yıl 9 ay, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’e 10 yıl hapis cezası verildi.

Muhalefet ve kamuoyunun tepkisini çeken karara Avrupa Birliği’nden ilk yorum Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye raportörü Nacho Sánchez Amor’dan geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in geçen hafta Brüksel’de iş dünyasıyla bir araya geldiğine atıfta bulunan Amor “Bugün Demirtaş’a yapılan haksızlık, Mehmet Şimşek’in Türkiye ekonomisinin güvenilirliğini satmak için yapılan turlarının neden boşa çıktığını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

“Bu tür eylemler ve işlevsiz bir yargı sistemi Türkiye’nin güvenilirliğini zayıflatıyor” diyen Amor devamında “Adaletin sürekli sorgulandığı bir ortama hiçbir şirket tam olarak güvenemez” dedi.

kaynak: halktv

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!