Basit suçları işleyenlere cezaevi yolu geliyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, basit suçlarda dahi kısa süreli de olsa cezaevine girileceğini duyurdu. Öneri, kavga deyip geçtiğimiz ikili münakaşaların olası sonuçlarını da kapsıyor. Öneriyi hükümete sunan Huder Başkanı Başkanı teklifin detaylarını anlattı.

Adalet bakanlığı hazırlıklarını tamamladı, yeni yargı paketi Türkiye Büyük Millet Meclisine geliyor. Öneri 3 yıl önce hukuki araştırmalar derneğinden gelmişti. Teklifi hükümete götüren Hukuki Araştırmalar (Huder) Başkanı Hüseyin Kaya, önerisini hükümete sundu, Adalet Bakanlığı üzerinde çalışıyordu, basit suçlara cezaevi yolunu açan yasa teklifi hazırlandı. Düzenlemenin ayrıntıları henüz netleşmedi. Kaya, önerilerini TGRT Haber’den Serkan Kılıç ve kameraman Mehmet Tiren’e anlattı.

ÇİÇEK KOPARANLAR DA GİRECEK

“Komşusuyla kötü geçinen, bir ay ceza aldı diye içeri girmiyor ya ceza az diye o girecek, trafiği tehlikeye sokanlar girecek, yere tükürenler bile belki bir gün girecek, çiçek koparanlar girecek” diyen Kaya şunları söyledi: “Adalet Bakanımız Yılmaz Tunç kabul etti. İnfazı az da olsa kişiyi birkaç günlüğüne cezaevinde tanıştıralım” dedi.

SUÇ İŞLEME EĞİLİMİNİ AZALTACAKTIR

“Bir günde olsa ben cezaevine girdim ben lekelendim demek istemeyecek, birçok kişi tedbirli davranacaktır” diyen Kaya, şunları söyledi: “Trafiği tehlikeye koymak suçu da dahil, gitsin bir hafta sonu bir iki gün yatsın bir görsün orayı, yani bir musibet bin nasihatten evladır. İnsanımızın suç işleme eğilimini bu 3 günde olsa cezaevini görmesi azaltacaktır.”

Kaynak: TGRT

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!