Batman basını iyi konumda

featured

1908 yılında basından sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz Basın ve Özgür Bayramını kutlayan Batman Basın Konseyi Derneği Başkanı Nedim Arslan, 115 yıldır süre gelen özgür ve sansürsüz gazetecilik ayakta durmayı başarmıştır dedi.

1908 tarihinde ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başladığı tarihten günümüze kadar basın, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olmuştur diyen Batman Basın Konseyi Derneği Başkanı Nedim Arslan, Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir dedi Arslan, şunları söyledi:

”115 yıldır zorlu badireler atlatan gazetecilik mesleği insanlık tarihi var oldukça onuruyla devam edecektir. Gazetecisiz, basınsız bir dünya düşünemiyorum. Günümüzde yaşanan sıkıntılardan yerel basında nasibini almış durumda. Tüm olumsuzluklara rağmen Batman basını Türkiye’de güçlü bir konuma sahip. Gerek ülkemizin gerekse Batman’ın her alanında hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilimiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, yerelden ulusala, tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum”

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!